13 yıllık tapu sorunu çözüldü

Giriş Tarihi: 7.5.2013

Yenimahalle Belediyesi, 13 yıldır iskan bekleyen Yakacık Aksa Yapı Kooperatifi sakinlerinin yüzünü güldürdü. Kooperatif sakinleri iskanı alıp tapularına kavuştu

Yakacık Aksa Yapı Kooperatifi'nin 13 yıldır süren iskan sorununu Yenimahalle Belediyesi çözüme kavuşturdu. 2000 yılında yapımı tamamlanmasına rağmen 13 yıldır iskan bekleyen vatandaşların yardımına Yenimahalle Belediyesi koştu. Bürokratik engeller yüzünden tapu bekleyen kooperatif sakinleri iskanlarının verilmesinin ardından tapularına kavuştu.

TÖREN DÜZENLENDİ
Yıllardır çözüm bekleyen 84 vatandaş önceki gün tapularını Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar'ın elinden aldı. Yakacık Osman Kurt Camisi'nde düzenlenen törene Başkan Yaşar'ın yanı sıra Aksa Yapı Kooperatif Başkanı Yusuf Aydın, Kurucu Başkanı Osman Kurt ve çok sayıda vatandaş katıldı. Fethi Yaşar, göreve geldikleri günden bu yana düğüm atma değil düğümleri çözme anlayışıyla çalışmalarına devam ettiklerini söyledi.

FETHİ YAŞAR'A TEŞEKKÜR
Seç imlerden önce verdiği sözleri yerine getirmenin huzurunu yaşadıklarını ifade eden Yaşar, "4 sene önce ne söz verdiysem o sözlerimi bir bir yerine getirmenin huzurunu yaşıyorum" diye konuştu. Aksa Yapı Kooperatif Başkanı Yusuf Aydın ise uzun yıllardan beri devam eden sıkıntılarını çözen Fethi Yaşar ve bürokratlarına teşekkür etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
13 yıllık tapu sorunu çözüldü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN