Türkiye'nin en iyi haber sitesi

nden 'bahçe' yarışması

Park ve Bahçeler Müdürlüğü'nün 1985 yılından bu yana aralıklarla düzenlediği 'Bahçe Düzenleme, Balkon Pencere Bezeme, Çatı-Teras Düzenleme' yarışmasına başvurular başladı.

Giriş Tarihi: 8.5.2013 10:23

Vatandaşların çevre bilincini geliştirmeyi, yaşanabilir çevre, örnek bahçe ve yeşil alanlar konusunda bilgi ve sevgisinin artırılması amacıyla belediyenin her sene büyük önem vererek düzenlediği yarışmanın 29 Nisan'da başlayan başvuruları 24 Mayıs'a dek sürecek.

Daha yeşil bir Çankaya amacıyla doğayı ranta değil vatandaşın ihtiyacına göre düzenlemeyi sorumluluk olarak gören 'nin düzenlediği yarışmaya Çankaya sınırları içerisinde ikamet eden tüm vatandaşlar katılabilirken yarışmaya daha önceki yıllarda katılıp dereceye girmiş adaylar başvuruda bulunamayacak.

Balkon Pencere Bezeme, Çatı-Teras Düzenleme, Apartman Bahçesi, Villa Bahçesi, Site Bahçesi Amatör ve Profesyonel kategorilerinde olmak üzere 5 dalda ayrı ayrı ilk 3'e girecek adayların ödüllendirileceği yarışma ön eleme ve son eleme olmak üzere iki aşamada gerçekleşirken yarışmaya katılacak adaylar Çankaya Belediyesi'nin Yıldız yerleşkesinde yer alan Park ve Bahçeler Müdürlüğü ile belediyenin Kolej yerleşkesinde bulunan Çözüm Merkezi'ne başvuruda bulunabilecekler.

Yarışmanın Jüri Başkanlığını Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık yaparken 27 Mayıs-7 Haziran arasındaki ön eleme jürisinde Ziraat Mühendisi Bilge Kut, Peyzaj Mimarı Ayla Dedeş ve Ziraat Teknikeri Sinan Kılınç yer alacak.
Çankaya Belediye Başkan Yardımcısı Buğra Gökçe, Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Mehmet Emin Barış, Peyzaj Mimarları Odası TMMOB Yönetim Kurulu Üyesi Ayşegül Oruçkaptan ve Çankaya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Bilal Baydar ise en güzel bahçelerin ödüllendirileceği 28 Haziran öncesi yapılacak olan son elemede karar verecekler.

Geçtiğimiz sene Amatör ve Profesyonel kategorilerde olmak üzere 5 dalda 60 katılımcının yarışmaya katıldığını ifade eden Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık; doğayı,yeşili seven Çankayalıları yarışmaya davet etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çankaya Belediyesinden 'bahçe' yarışması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN