Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Beytepe'ye tıp fakültesi

Hacettepe Üniversitesi, Beytepe Kampüsü'nde inşa edeceği dünya standartlarındaki tıp fakültesiyle büyüleyecek. 420 bin metrekarelik alana kurulacak Beytepe Tıp Fakültesi, 2 milyar TL'ye mal olacak

Türkiye'nin en iyi üniversiteleri arasında sağlam bir yeri olan Hacettepe Üniversitesi, Beytepe'ye inşa edeceği yeni tıp fakültesiyle göz kamaştıracak. 21. yüzyılın tıp fakültesi olarak planlanan Beytepe Tıp Fakültesi, 420 bin metrekarelik bir alana inşa edilecek ve yapının maliyeti yaklaşık 2 milyar TL'yi bulacak. 10 bloktan oluşacak yeni fakülte, son teknoloji cihazlar ve modern görünümünün yanı sıra içinde bin 600 kişilik kongre ve kültür merkezi barındıran ilk tıp fakültesi olacak.

TÜRKİYE'YE YÖN VERECEK

Uluslararası rekabete hazırlanan Hacettepe Üniversitesi, yüzde yüz İngilizce eğitim vereceği Beytepe Tıp Fakültesi'nde son teknoloji tanı ve tedavi cihazları kullanımının yanı sıra güçlü ve deneyimli öğretim üyeleri sayesinde hastalara ileri düzeyde hizmet vermeyi hedefliyor. 21. yüzyılın tıp fakültesi olarak planlanan yeni proje, sadece Ankara'nın değil Türkiye'nin sağlık turizmine yön verecek.

SON TEKNOLOJİYLE DONATILACAK

Akademik kadrolarının üçte birinin mevcut öğretim üyelerinden sağlanacağı yeni tıp fakültesi, modern cihazlarla donatılacak. Yılda 4 milyon hastaya hizmet verecek fakültede son teknoloji cihazlar kullanılacak. Beytepe Tıp Fakültesi'nde dünyanın en önde gelen tıp fakültelerindeki eğitimlere eşdeğer düzeyde bilgi aktarımına zemin hazırlayacak anfiler, sınıflar, bilgisayar destekli eğitim laboratuarları kurulacak. Kişilerin konaklayabileceği yurtlar, aynı anda 2 bin kişinin yemek yiyebileceği kafeterya ve restoranlardan oluşan sosyal alanlar da yer alacak. Beytepe Tıp Fakültesi'nde tesisler Türkiye'de ilk olma özelliği taşıyacak. Projenin toplam maliyeti ise 2 milyar TL'yi bulacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Beytepe'ye tıp fakültesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN