Hayalleri gerçekleşti

Giriş Tarihi: 11.5.2013
Çeşitli nedenlerle okuma- yazma öğrenemeyen kadınların hayali tek tek gerçekleşiyor. Keçiören Belediyesi'nin KEÇMEK ve KEDEM'lerde açtığı kurslara katılan kadınlar amaçlarına ulaştı. 47 yaşındaki Yurdagül Köse, "Yıllardır okuma yazma hayaliyle yaşadım. Artık sokaktaki tabelaları okuyorum. Kendime güvenim geldi. Başkanım Mustafa Ak'a çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.

YENİ DÜNYA
Tek bir harfle başladıkları yolculukta önce kelimelerle, ardından cümlelerle tanışan yüzlerce kadın, Keçiören Belediyesi'nin okuma-yazma kurslarıyla yepyeni bir dünyaya kapı açtı. Yıllardır içlerinde bir özlemle hayalini kurdukları okuma yazmayı öğrenen Keçiörenli kadınlar, Yunus Emre Kültür Merkezi'nde düzenlenen 3.KEÇ- MEK Okuma Yazma Bayramı'nda buluştu.

MEKTUP YA ZDILAR
İki aylık kurs sonucunda okuma yazmayı öğrenen kadınlar, mutluluklarını kelimelere dökerek duygularını ifade eden mektuplar yazdı. Yazılan bu mektupların tamamı Kültür Merkezi'nde sergiye açılırken, kursiyerler arasından seçilen Fatma Doğan, Zeliha Sunaca, Yurdagül Köse, Döndü Koçak ve Halime Dönmez yazdıkları mektupları sahneye çıkarak okuma şansını yakaladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hayalleri gerçekleşti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN