Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İstihdam var ama yetmiyor

Giriş Tarihi: 13.5.2013
Türkiye Genç İş Adamları Derneği (TÜGİ- AD) Ankara Şubesi "Bahar Buluşması" organize etti. Burada konuşan Genel Başkan Ali Yücelen, "Türkiye'de istihdam problemi var. Türkiye ekonomisi büyüyor, yeni istihdam alanları yaratıyor ama yetmiyor. Çok daha hızlı büyümemiz gerekiyor ki bu gençlere iş bulalım" dedi. Yücelen, terörün sona ermesi ve çözüm sürecinin tamamlanmasının ardından bölgede işadamlarının yatırım yapmasına ilişkin şöyle konuştu:

"DEĞER YARATILMALI"
"Katma değer yaratmak zorundayız. Kimse bir başkası söylüyor diye gidip de herhangi bir yere yatırım yapmaz. Biz de hiçbir üyemizi bu şekilde yönlendirmeyiz. Güneydoğu Anadolu'daki çözüm süreci, tabii ki insanlarımızın yatırım yapmasını sağlayacaktır. Hükümet fedakarlık yaparsa, neden yatırım yapmamız gerektiğini anlatırsa, girişimciler o bölgelere yatırım yaparlar"

"TÜGİAD BİR OKUL"
Kuruluşunun 26. yılında TÜGİAD'ın kendisini dünyaya ispatladığını dile getiren TÜGİAD Ankara Başkanı Barış Aydın ise "TÜGİAD iyi bir okul. TÜGİAD'lı olmak Harvard'lı olmaktan daha iyidir. Dünyada büyük işadamları yetiştiren TÜGİ- AD, bundan sonra da yetiştirmeye devam edecek. Çok daha iyi yerlere geleceğiz. Burada olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Ayrıca, tüm annelerimizin ellerinden öpüyor ve Anneler Günü'nü kutluyorum" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İstihdam var ama yetmiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN