Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mamak Belediyesi yılın annelerini seçti

Giriş Tarihi: 13.5.2013 11:34

Mamak Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da Anneler Günü'nü düzenlediği programlarla kutladı.

Her yıl binlerce Mamaklı aileye sağlık hizmeti ulaştıran Mamak Belediyesi Evde Sağlık Hizmetleri ekipleri Mamak'ta yılın annelerini seçti. Doğuştan hem bedensel hem de zihinsel engelli iki evladına bakan Hatice Yalçınkaya (82), 2 çocuğunun yanı sıra doğuştan bedensel ve zihinsel engelli iki kardeşi ve yatalak annesine bakan Arzu Ardıç (40) ve yüzde yüz bedensel engelli yatağa mahkûm kızına bakan iki çocuk sahibi Leyla Dönmez (49) yılın anneleri seçildi. Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, 'Bize göre tüm anneler yılın annesidir. Hiç bir anne diğerinden farklı değildir. Hepsi evladı için hayatını verir' diye konuştu. Evde sağlık ekiplerine eşlik eden Mamak Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü Hilmi Bedir, 'Yılın annesi seçilen anneler çok özel anneler. Onlar göstermiş olduğu fedak'rlıkla hem ailelerini bir arada tutuyorlar hem de örnek oluyorlar' dedi.

82 yaşındaki Hatice Yalçınkaya, biri 38 diğeri 45 yaşlarında olmak üzere doğuştan hem zihinsel hem de bedensel engeli bulunan iki çocuk sahibi bir anne. 4 yıldır Mamak Belediyesi Evde Sağlık Hizmetlerinin takibinde bulunan ailenin tek umudu olmuş Mamak Belediyesi. İki engelli çocuğunun evde sağlık kontrollerinin, muayenelerinin sürekli takip edildiğini belirten anne Yalçınkaya, 'Size gerçekten çok teşekkür ediyoruz. Evlerimize kadar gelip, bizleri çiçeklerle sevindirdiniz. Bizleri memnun ettiğiniz için çok teşekkür ediyorum' diye konuştu. Yılın annesi olan bir diğer anne ise Leyla Dönmez. Doğuştan yüzde yüz engeli bulunan 23 yaşındaki yatağa mahkûm kızına bakıyor. Mamak Belediyesi Evde Sağlık Hizmetlerinin hasta karyolası, hasta yatağı, hasta bezi gibi birçok ihtiyaçlarını giderdiklerini belirten Dönmez, 'Hayattayken anne ve babalarınızın kıymetini bilin.

Çünkü geri dönüşü yok. Kızıma sevgimi ve emeğimi veriyorum. Beni bu özel günde yalnız bırakmadığınız için çok teşekkür ediyorum' dedi. Yılın annesi seçilen 2 çocuk sahibi Arzu Daşkın ise biri 39 diğeri 42 yaşında olmak üzere bedensel ve zihinsel engelli iki kardeşiyle birlikte, yetmiş yaşında yatağa mahkûm felçi annesine bakıyor. 2 yıldır Mamak Belediyesi Evde Sağlık Hizmetlerinin kardeşlerini ve annesini sık sık ziyaret ederek, hasta muayeneleri ve kontrollerini gerçekleştirdiği söyleyen anne, hem annesine hem de kardeşlerine annelik yapıyor. Mamak Belediyesi'ne kendilerini unutmadıkları için teşekkür eden Daşkın, 'Bizler özel anneleriz. Annenin yumuşaklığı, annenin şefkati kokusu apayrıdır. Bugün bizi yalnız bırakmadınız, çok mutluyum' dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mamak Belediyesi yılın annelerini seçti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN