Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Shopping Fest'le gri şehir imajı yıkılacak

Ankara Shopping Fest Komisyon Başkanı Mehmet Akbacakoğlu, "Festivalde yıldız yağmuru yaşanacak. Ankara'nın gri şehir imajı yıkılacak" diye konuştu

Giriş Tarihi: 13.5.2013
Geçen yıl ilki gerçekleştirilen Ankara Shopping Fest bu sene 7-30 Haziran günleri arasında yapılacak. Festivalin başlamasına az bir süre kala çalışmaların hızlandırıldığını açıklayan Shopping Fest Komisyon Başkanı Mehmet Akbacakoğlu, "Festivalde alışverişseverleri çeşitli sürprizler bekliyor. Gösterilerin yanı sıra aralarında dünya starlarının da bulunduğu 44 sanatçı Ankara'da sahne alacak. Ayrıca çok sayıda araba çekilişi yapılacak. Hem esnafa hem de tüketiciye sürprizler hazırladık" dedi.

TURİST AKINI BEKLENİYOR

Festival dolayısıyla Ankara'ya ağırlıklı olarak İran ve Almanya'dan turist gelmesinin beklendiğine dikkat çeken Mehmet Akbacakoğlu, geçen yıl festival döneminde artan harcamalarla ilgili de şu bilgileri verdi: "Daha önceki senelerin rakamlarına baktığımızda, aynı tarihler ölü sezon olarak görülüyordu ve cirolar düşüyordu. Okulların tatil oluşu bunda etken. Ama Ankara Shopping Fest ile bu rakamlarda büyük artış oldu. Şehrin her yanında yapılan pek çok etkinlik ve yakın illerde gerçekleştirilen tanıtım çalışmalarının bunda çok etkili olduğunu söyleyebiliriz."

FESTİVALİN BÜTÇESİ 50 MİLYON TL
Akbacakoğlu, Ankara Shopping Fest'in bütçesinin 50 milyon liranın üzerinde olduğunu belirterek, bu tür organizasyon düzenleyen şehirlere bakıldığında bu rakamın düşük olduğunu ifade etti. Festivale yöneltilen eleştirilerin başında çoğu mağazanın festival indirimlerine katılım göstermemesi olduğunu vurgulayan Akbacakoğlu, bu kapsamda farklı sektörlerden firmaların festivale destek olmalarını beklediklerini kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Shopping Fest'le gri şehir imajı yıkılacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN