Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Veysel Tiryaki Urfa Balıklı Gölü gezdi, poşu bağladı

Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, ilçede yaşayan kadınlarla birlikte Şanlıurfa'ya giderek kentin tarihi güzelliklerini inceledi

Giriş Tarihi: 16.5.2013
Altındağ Belediyesi'nin Altındağlı kadınlara yönelik geliştirdiği Kadın Eğitim Projesi kapsamında, bu yıl toplam 20 bin kişi İstanbul, Bursa, Şanlıurfa ve Çanakkale'yi gezecek. Etkinlikten gecekondu bölgelerinde yaşayan ve Altındağ Belediyesi Kültür Merkezleri'nde faaliyetlere katılarak eğitim gören kadınlar faydalanıyor.

TARİHİ YERLERİ GEZDİ
Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, Anneler Günü etkinliği kapsamında 45 kadın ile birlikte Şanlıurfa'ya gitti. Şanlıurfa gezisine kadın Altındağlı kadınların büyük bir kısmı ilk defa uçağa binmenin heyecanını yaşarken, Urfa'da sıra gecesi etkinliğine katıldı. Tiryaki, kadınlarla birlikte Hazreti Eyyüp'ün Makamı, Balıklı Göl, Halilülrahman Camii, Rızvaniye Camii, Hazreti İbrahim Peygamber Mağarası gibi önemli yerleri gezerek, kendilerine tahsis edilen tercümanlardan bilgi aldı.

'BAKIŞ AÇILARI DEĞİŞİYOR'
Baş ına yöresel örtü olan poşu bağlayan Veysel Tiryaki, hem etkinliğe katılan kadınların hem de bölge esnafının ilgisin çekti. Projenin 7 senedir devam ettiğini ve bu yıl 20 bin kişinin kültür ve eğitim gezileri kapsamında gezeceğini aktaran Tiryaki, "Altındağ Belediyesi'nin kültür merkezlerine devam eden kadınlar ve eşlerine yönelik düzenlenen şehir dışı gezileri, 7 senedir devam ediyor. Şanlıurfa gezisi 3 yıldır yapılıyor. Bir taraftan hem gezilmesi görülmesi gereken mekanlar görülüyor, aynı zamanda ülke içindeki turizme katkı sağlanıyor. Bu geziler onların hayata bakışlarını değiştiriyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Veysel Tiryaki Urfa Balıklı Gölü gezdi, poşu bağladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN