Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hasan ÖTKÜN: Ankara Taşı

Giriş Tarihi: 31.5.2013
Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, bir yayın organına verdiği demeçte şöyle diyor: "Yayıncıların, yorumcuların bizzat kendileri biz ne yapıyoruz arkadaşlar, topluma ve sokağa, kontrolsüz kitlelere doğru örnek olabiliyor muyuz demeli.
Herkes ağzından çıkana dikkat edecek.
Davranışına dikkat edecek."
Sayın Bakan yüzde 100 haklı.
Bazı spor programları bazen tabiri caizse tam bir soytarılığa dönüyor.
Verilen mesajlar, taraftarları Holiganizm'in doruklarına taşıyor.
Bu mesajları alan kontrolsüz kitleler, uygulama moduna girdiklerinde (!) çok tehlikeli olabiliyorlar. Reyting adına ağızdan çıkan ifadeler, sokağa 'Domino etkisi' yaparak yansıyor.
Ekrana forma giyerek çıkanlar (!), tuttuğu takım taraftarına, hatta yöneticisine şirin gözükmek için karşı takımı yerden yere vurmak için ne gerekiyorsa yapıyor. Bunun için aldıkları paralar da cabası.
Ancak Bakan Kılıç'ın ortaya koyduğu fotoğrafa bazı katılımcıları da eklemek gerekir. Yönetici ve teknik adamlar da verdiği beyanatlarla gerginliğin bir anda tavan yapmasına neden olabiliyorlar. Bir kartopu gibi tribünlere giden mesajlar orada çığ haline geliyor. Başarıya giden yolda, kin ve nefret tohumları ekerek bundan beslenen kişiler, kardeşlik ve barış demek olan spora hizmet verdiklerini unutmamalıdır. Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Ankara'ya yapılması planlanan stadın TBMM ve Anıtkabir gibi anıtsal yapıların çizgilerini yansıtacağını da ifade etmiş. İnşaatın cam ve çelikle değil, Ankara Taşı'yla yapılacağını ve stadın modern değil, geleneksel yapıda olacağını belirtmiş. Başkent yeni stadını heyecanla bekliyor. Ankara Taşı'ndan yapılacak stadın nasıl bir görüntüde olacağını merek ediyorum doğrusu. Ankara Andezit Taşı, yazın serin, kışın sıcak tutar. Isı farkından çok az etkilenir, bakım gerektirmez. Ankara Taşı aynı zamanda Kurtuluş Savaşı'nda türkülere de konu olmuştur. Anadolu'yu düşmandan temizleyen asker, "Ankara'nın taşına bak. Gözlerimin yaşına bak" diyerek sevinç gözyaşları döktüğünü anlatmaya çalışmıştır.
Kim bilir, Ankara Taşı'ndan yapılacak yeni stat da Başkent futboluna uğurlu gelir. Yıllardır futbolda yüzü bir türlü gülmeyen başkentli futbolsever bu yeni statta gelecek başarılarla mutluluk gözyaşı döker.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hasan ÖTKÜN: Ankara Taşı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN