Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bakan çıkarması

Giriş Tarihi: 1.6.2013

Başkent, önceki gün Konya ve Çankırı Tanıtım Günleri'ne ev sahipliği yaptı. Etkinliklerin açılışına katılan bakanlar, yöresel büyük ürünlere ilgi gösterdi

Ankara'da Çankırı ve Konya rüzgarı esiyor. Aynı gün ATO Congresium'da "Konya Tanıtım Günleri", Atatürk Kültür Merkezi'nde ise "Çankırı Tanıtım Günleri" gerçekleştirildi. Her iki ile ait yöresel ürünlerin görücüye çıktığı açılışlara bakanlar, milletvekilleri, bürokratlar çıkarma yaptı. Etkinliklerde kurulan standlar ziyaretçiler tarafından büyük ilgi gördü.

GENİŞ KATILIM

Atatürk Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen Çankırı Tanıtım Günleri'ne Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, İçişleri Bakanı Muammer Güler, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Sağlık eski Bakanı Osman Durmuş, Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek katıldı.

"SUYA KAVUŞTU"
Veysel Eroğlu, Çankırı için büyük yatırım yaptıklarını anlatarak, "Çankırı'ya Devlet Su İşleri (DSİ) olarak Güldürcek Barajı vasıtasıyla su getirdik. Aynen Ankara ve İstanbul'daki gibi muhteşem bir içme suyu arıtma tesisi yaptı" diye konuştu. 2012- 2013 yıllarını Çankırı'da yatırım yılı ilan ettiklerini dile getiren Eroğlu, "Bu yatırımlar devam edecek. Çankırılılar vatana millete bağlı, güzel insanlar, yiğit insanlar, onlar için ne yapılsa azdır" dedi.

KURDELE KESİLDİ
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu Konya Tanıtım Günleri'nin açılışına da katıldı. ATO Congresium'da düzenlenen etkinlikte aynı zamanda Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker de bulundu. Mehteran takımının marşlarıyla başlayan açılışta Konya'nın yerel yöneticileri ve bakanlar kurdele kesti.

KİRAZ KEYFİ YAŞANDI
Açılışta protokole ve vatandaşlara, Konya'ya özgü yiyecekler ikram edildi. Bakan Eroğlu ve Eker ile AK Partili Çetinkaya'nın Konya'nın meşhur kirazını keyifle yemeleri ise dikkat çekti. Açılış programında Nasrettin Hoca'nın eşeğine ters binmiş hali de canlandırıldı. Sahneye çıkartılan bir eşek ve Nasrettin hoca kılığındaki bir vatandaş renkli görüntüler oluşturdu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakan çıkarması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN