Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İnternetten 'dokunduruyor'

Lazzoni'nin online markası Nuev, ürünlerini sanal ortamda gerçeğe yakın renklerle tanıtıyor, kumaşları test etmesi için müşterinin evine gönderiyor

Giriş Tarihi: 2.6.2013
İnternette alışverişi kullanan firmalar ilginç pazarlama yöntemleri geliştiriyor. Lazzoni'nin online markası Nuev, ürünlerini sanal ortamda gerçeğe yakın renklerle tanıtarak kullandığı kumaşları test etmesi için müşterinin evine gönderiyor. Lazzoni'yi ABD'de marka yapmayı başaran firmanın 4. kuşak temsilcisi Efe Kababulut, Türkiye'de e-ticaretin pazar büyüklüğünün 2011 yılında 23 milyar TL'ye ulaştığını ve bir önceki yıla oranla yüzde 57 büyüdüğünün altını çizdi.

KADERE RAZI OLMADILAR

Sektörün e-ticaretteki bu büyümeden yeteri kadar pay alamaması üzerine "kaderlerine razı olmak" yerine, iş geliştirici formüller ürettiklerini bildiren Kababulut, bu kapsamda ısrarla konunun üzerine giderek Türkiye'nin ilk e-mobilya firması olan Nuev'i kurduklarını kaydetti. Kababulut, mağazasız, şubesiz mobilya mağazası Nuev'in, Türkiye'nin yanı sıra ABD tüketicilerine de hizmet vermeye başladığını belirterek, şunları söyledi:

'TABUYU YIKIYORUZ'
"Mobil ya internetten satılmaz tabusunu yıkıyoruz. Kalitenin doğal olarak bir maliyeti var ancak bunu bazı giderleri ortadan kaldırarak azaltabilirdik. Nuev ile Lazzoni kalitesini çok daha uygun fiyatlarla müşterilere sunuyoruz. Burada en büyük handikapımız, müşterinin mobilya alırken dokunup, oturma alışkanlığı idi. Nuev.com internet adresimizde ürünlerin renk ve dokuları gerçeğini aratmıyor. El ile temas sorununu ise müşterilere kumaş göndermekle giderdik. Kumaşa dokunmak onu hissetmek isteyenlere kumaş örneği göndererek sanal ile reel alışverişi bütünleştiriyoruz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İnternetten 'dokunduruyor'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN