Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Polisin birinci görevi eylem

Taksim Gezi Parkı eyleminin Ankara'ya sıçramasının ardından polis harekete geçti. Birinci önceliği eylem olan 16 bin kişilik emniyet kadrosunda tüm izinler iptal edildi

İstanbul Taksim'de Gezi Parkı çalışmalarını protesto etmek için 5 gün önce başlayan eylemler Ankara'da da sürüyor. Kuğulupark'ta başlayıp Güvenpark'a taşınan eylemlerin büyümesi üzerine Ankara Emniyeti'nde izinler kaldırıldı. Güvenlik ve Çevik Kuvvet başta olmak üzere terör, istihbarat, asayiş, trafik ve diğer şubelerde görevli 16 bin kişilik polis kadrosu teyakkuza geçirildi.

BİLANÇO AĞIR

Başkent'te 3 gün boyunca aralıksız süren eylemlerin bilançosu da ağır oldu. Polisin tam mesaiyle görev aldığı eylemlerde TOMA araçlarıyla tonlarca tazyikli su ve biber gazı kullanılırken, havadan da polis helikopterleri denetim yaptı. Eylemler nedeniyle tam mesai yapan polisin müdahalesi sonucu Tabipler Odası'nın yaptığı açıklamaya göre 15'i ağır 414 kişi yaralandı. Yaralılar arasında 30 polisin de bulunduğu belirtildi. Polisin gözaltına aldığı yaklaşık 500 kişilik eylemci İskitler'de yer alan İl Emniyet Müdürlüğü'nün kampusündeki spor salonuna götürüldü.

OTOBÜSLER BÜYÜK ZARAR GÖRDÜ
Büyükşehir Belediyesi'ne ait yolcu otobüslerindeki hasar da fotoğraf karelerine yansıdı. Camları kırılan, koltukları tahrip olan 17 yolcu otobüsün içindeki taşlar dikkat çekti. Araçların direksiyonundaki kabloların gördüğü hasar ise günlerdir yaşananları gözler önüne serdi. Ankara İl Sağlık Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada ise bir kişinin polis kurşunuyla yaralanarak hastaneye kaldırıldığıyla ilgili haberlerin doğru olmadığı belirtildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Polisin birinci görevi eylem
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN