Cemiyet bu kez çiçek atölyesinde

Ünlü Amerikalı florist Lewis Miller ve Ankara cemiyet hayatının ünlü isimleri, Park Oran'da düzenlenen Çiçek Atölyesi'nde bir araya geldi

Geçtiğimiz yıl İstanbul ve Ankara'da düzenlenen Maison Française Çiçek Atölyesi, bu yıl üçüncü kez gerçekleştirildi. Park Oran'da düzenlenen etkinlikte ünlü Amerikalı florist Lewis Miller, katılımcılara çiçek tasarımı ile ilgili bir sunum yaptı. Yarattığı romantik, sofistike ve Rönesans tablolarını andıran düğün atmosferleriyle ünlü, dünyanın en önemli floristleri arasında yer alan Miller, çalışmalarıyla büyük ilgi gördü.

ÖNCE TEORİK BİLGİ
İki aşamada gerçekleştirilen atölye çalışmasının ilk bölümünde Lewis Miller, Eileen Johnson'un yürütücülüğünde temel teorik bilgi verdi. Bu aşamada katılımcılar, pembe tonlarındaki ilk aranjmanlarını yaptı. Öğleden sonraki ikinci bölümde ise Lewis Miller, turuncu odaklı ikinci aranjman için yaptığı anlatımlarını, gerçekleştirdiği demolarla destekledi.

ÖZEL ÇİÇEK GETİRİLDİ
Miller ayrıca, etkinlik için özel olarak Hollanda'dan getirilen 45 çeşit çiçeğe ek olarak, Park Oran'ın zengin florası içinde bulunan leylak, eflatun lilyum, ortanca gibi çiçekleri kendi elleriyle topladı. Miller, cemiyetin ünlü isimlerine çevreden toplayacakları çiçekleri nasıl değerlendirebilecekleri konusunda bilgi de verdi.

YARARLI BULDUK
Cemiyet hayatının seçkin isimleri atölyeye yoğun ilgi gösterdi. Hazırladıkları buketlerle fotoğraf çektiren katılımcılar hem keyifli bir gün geçirdi hem de kadınların vazgeçilmezi çiçeklerden farklı tasarımlar yapmayı öğrendi. Etkinliği düzenleyenlere teşekkür etmeyi ihmal etmeyen cemiyetin ünlü isimleri uygulamayı başarılı ve yararlı bulduklarının da altını çizdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cemiyet bu kez çiçek atölyesinde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN