Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mobilyada tarzın adı

1976 yılından günümüze kadar hizmet veren Gesd Mobilya, farklı tarzı, kişiye özel tasarımları ve müşterilerine verdiği değerle günden güne büyümesini sürdürüyor

Giriş Tarihi: 6.6.2013
Siteler'de 1976 yılından bu yana hizmet veren Gesd Mobilya, yılların deneyimiyle müşterilerine yalnızca mobilya değil aynı zamanda bir yaşam tarzı sunuyor. Firmanın geçmişten günümüze hikayesini anlatan markanın 2. kuşak temsilcilerinden Ersin Değirmenci, kardeşleriyle birlikte devraldığı bayrağı her zaman daha yukarılara taşımayı hedeflediklerini söyledi.

37 YILLIK DENEYİM

Siteler'de bir ara sokakta Ramiz Değirmenci tarafından kurulan Gesd Mobilya, 1976 yılından bu yana büyük bir özveriyle evlere renk katmaya devam ediyor. Bayrağı babalarından devralan 3 kardeşin yönettiği firmayı anlatan Ersin Değirmenci, "1976 yılında 180 metrekarelik bir showroomla sektöre adım atan Gesd Mobilya, o dönemde üretim yapmıyor yalnızca mağazasında sergilediği mobilyaları müşterileriyle buluşturuyordu" dedi.

"AİLE ŞİRKETİ OLDUK"
İşlerin yolunda gitmesi sonucu Siteler'de bulundukları ara sokaktan çıkarak daha büyük bir yere geçtiklerini ifade eden Değirmenci, "Ağabeyim, kardeşim ve benim de katılımımla Gesd Mobilya, tam bir aile şirketi haline geldi. Perakendeden daha çok toptana ağırlık vermeye başladık. O dönem ürünlerimizi çoğunlukla Anadolu'ya gönderiyorduk" diye konuştu.

ÜRETİME BAŞLADI
90'lı yılların başlarında Karacakaya Caddesi'ne geldiklerini anlatan Ersin Değirmenci, "Bin 200 metrekare olan ve şu anda da kullandığımız showroomumuzu açarak işleri büyütme kararı aldık. 1998 yılında kendi mobilyalarımızı üretmeye başladık. Siteler'de yaklaşık 900 metrekare büyüklüğünde bir üretim atölyesi açtık. Ben de okulumu bitirdikten sonra şirkete katıldım" dedi.

'EN BÜYÜK GÜCÜMÜZ TASARIM'
Sektörün en büyük açıklarından birinin tasarım olduğunu sözlerine ekleyen Ersin Değirmenci, "Benim en büyük ağabeyim tasarım yapıyor. Bizi diğer markalardan ayırt eden ve öne çıkaran en büyük özelliğimiz de ağabeyimiz sayesinde kazandığımız tasarım gücümüz oldu. 2000'li yılların başlarında Anadolu'ya çok ciddi ürün vermeye başladık. Ancak daha seçici olup daha az noktalara ürün vermeye başladık" diye konuştu.

27 KİŞİLİK EKİP
İlerleyen süreçte kişiye özel mobilya üretmeye başladıklarını belirten Ersin Değirmenci, "İnsanlara zevkle yaşayabilecekleri mekanları yaratmayı istedik ve tasarımlara daha çok ağırlık verdik. Eski bir firma olduğumuz için insanlar bize güveniyor ve mekanlarını bize emanet ediyor. Biz de bu mekanları baştan yaratıyoruz. Atölyemizde çalışanlarımız dahil 27 kişilik bir ekiple hizmet veriyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mobilyada tarzın adı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN