Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dünya barışına destek

Atatürk Toplum Eğitim Merkezi, Meksika Büyükelçiliği'nde mini bir davet verdi. Meksikalı grubun yer aldığı etkinlik büyük ilgi gördü

Dünya üzerinde en yaygın sosyal sorumluluk kuruluşu olarak bilinen Soroptimist Federasyonu'na bağlı Ankara'da projelerini yürüten Atatürk Toplum Eğitim Merkezi, Meksika Büyükelçiliği rezidansında anlamlı bir konser daveti düzenledi. Meksika Büyükelçisi Garcia Amaral'ın da katıldığı davette konuklar kadın kursiyerlerin el emeğiyle yaptığı ürünleri satın alarak yardımda bulundu. Davetin ev sahipliğini Atatürk Toplum Eğitim Merkezi Başkanı Mizyel Zorluoğlu ve Yönetim Kurulu Üyesi Aysel Özkan üstlendi.

Rezidansta yapıldı
İkili tüm konuklarıyla yakından ilgilenirken örnek bir ev sahipliği sergiledi. Meksikalı müzik grubunun eğlenceli şarkılarla renk kattığı etkinlikte Büyükelçi Amaral da yardım için rezidansının kapılarını açtığını söyledi.

Ücretsiz kurs imkanı
Dünya üzerinde coğrafi bakımdan en yaygın kadın örgütü olan Soroptimist Federasyonu'nun amaçları arasında kadınları meslek sahibi yapmak ve dünya barışına katkı sağlamak bulunuyor. Ankara'da federasyonun şubesi olarak 16 yıldır hizmet veren Atatürk Toplum Eğitim Merkezi ise gelir düzeyi düşük kadınlara tamamen ücretsiz kurslar açarak onları iş hayatına kazandırıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dünya barışına destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN