Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkana maganda kurşunu

Katıldığı bir düğünde havaya açılan ateş sonucu kolundan yaralanan Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül'ün sağlık durumu iyi

Önceki akşam katıldığı bir düğünde magandaların havaya ateş açması sonucu kolundan yaralanan Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yapılan tedavisinin ardından taburcu edildi. Kısa süreli istirahatın ardından olayla ilgili basın toplantısı düzenleyen Akgül, durumunun iyi olduğunu belirterek toplantının ardından Başbakan Erdoğan'ı karşılama törenine katıldı.

TOPLANTI DÜZENL EDİ
Kusunlar'da bir açık hava düğününe katılan Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, silahlı magandaların havaya ateş açması sonucu seken kurşunla kolundan yaralandı. Dün düzenlediği basın toplantısında durumunun iyi olduğunu belirten Başkan Akgül, "Silahlar atılmaya başladıktan sonra tam bizim müdahale edeceğimiz sırada böyle bir hadiseyle karşılaştık. Ama şükrediyoruz tabi, çok kalabalıktı, masamızın karşısında oturan çocuklar vardı. Allah'tan daha büyük bir şey olmadı. Kurşun sol koldan girip, arka omuzdan çıktı. Kaba ete denk geldi. Kemikte, damarlarda veya sinirlerde bir sorun yok"

ENGELLEYECEKTİ
Olay sırasında korku ve endişe duymadığını dile getiren Mesut Akgül, "Silahlar atıldığında il genel meclis üyelerimiz yanımdaydı. Eğildim 'silahlar atılmasın diye anons yaptıralım' dedim. Olay o sırada oldu. Sesle birlikte kolumda yanma oldu ve merminin çıktığı yer daha büyük açılmıştı. İlk önce merminin girdiği yeri göremedik. Ben sakinliğimi hiç kaybetmedim. Hastaneye gittik" dedi. Akgül, soruşturma açılmadığını bildirdi.

'SANIRIM SİLAH TUTUKLUK YAPTI'
Mesut Akgül, "Şikayetçi olmadım, muhtemelen silah tutukluk yaptı ve kasıt olmadığı için şikayet edecek bir durum yok. Kasıtlı bir durum olsa bunun yeri orası olmaz. Kaldı ki bizim 4 yıl boyunca hiçbir şekilde hasmımız olmadı" dedi. Ankara Numune Hastanesi'ndeki tedavisinin ardından Başbakan Erdoğan'ın geçmiş olsun dilemek için kendisini telefonla aradığını ifade eden Başkan Akgül, toplantı sonrasında Erdoğan'ı karşılamak için Esenboğa Havalimanı'na gitti. Açıklamanın ardından İl Genel Meclis üyeleri, Başkan Akgül'e geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkana maganda kurşunu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN