Hastalara psikolojik destek

Kazan Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü'nde istihdam edilen iki psikolog hem hastalara psikolojik destek veriyor hem de aile danışmanlığı hizmeti sunuyor

Giriş Tarihi: 10.6.2013
Kazan'da görevlendirilen psikologlar vatandaşlara yardımcı oluyor. Kazan Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü'nde görevlendirilen iki psikolog hem hastalara psikolojik destek oluyor hem de aile danışmanlığı hizmeti sunuyor. Psikologlar alkol ve madde bağımlıları, intihara teşebbüs, aile içi şiddet ve öğrencilerin okul sorunlarının çözümü başta olmak üzere birçok konuda hastalara yardım ediyor.

İHTİY AÇLARI KARŞILANIYO R
Huzurlu ve mutlu bir toplumun ancak sağlıklı bireylerden oluşabileceğine dikkat çeken Kazan Belediye Başkan Lokmanı Ertürk, "Birçok belediyeye örnek olacak bu hizmetimizde engelli aileleri ile madde ve alkol bağımlılarına ayrı bir önem veriyoruz. Psikolojik desteğin dışında ihtiyaç duyulması halinde genel tıbbi muayenelerini yaptırıyor, işe yerleştirmede yardımcı oluyor ve ailelere yönelik seminerler düzenliyoruz. Engelli, yaşlı ve fiziksel rahatsızlığı olanları da evlerinde ziyaret ediyor, ihtiyaçlarını karşılıyoruz" dedi.

OYUN ODASI HAZIRLANDI
Psikolog Züleyha Akdere ise belirlenen hastalarla ilk görüşmelerini terapiye uygun dekore edilen odada yaptıklarını belirterek, madde ve alkol bağımlıları için birey ve grup terapileri gerçekleştirildiğini kaydetti. Akdere çocukların oyun oynarken kendilerini daha rahat hissettiğini bu nedenle kendilerini daha iyi ifade ettiklerini anlatarak, "Çocuklarla görüşmeler de oyun odasında yapılıyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hastalara psikolojik destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN