Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kızılay esnafı dernek kuruyor

Giriş Tarihi: 13.6.2013

Her geçen gün alışveriş merkezlerinin artması, en işlek sokakların önemini yitirmesiyle Kızılay esnafı, dernek çatısı altında birleşmeye karar verdi

Artan alışveriş merkezi sayısı ve son dönemlerde Ankaralılar'ın bu merkezleri tercih etmesinden şikayetçi olan Kızılay esnafı bir araya geldi. Hem yaşadıkları olumsuzlukların önüne geçmek hem de Kızılay'ı Ankara'nın cazibe merkezi haline getirmek isteyen esnaf, dernek çatısı altında buluşma kararı aldı. Toplantı, Kızılay esnaflarından Gökhan Akhan öncülüğünde gerçekleşti.

"OLUŞUM ŞART"
Eski yıllarını özleyen Kızılay esnafı, genel sorunları paylaşmak ve bu sorunlara çözüm bulmak için bir araya geldi. Kızılay'da birçok noktada dükkanı bulunan Gökhan Akhan önderliğinde buluşan esnaf, alışveriş merkezlerinin kendileri için büyük bir sıkıntı teşkil ettiğini ve kazançlarında düşüş olduğunu dile getirdi. Bu düşüşlerin engellenebilmesi için birlik ve beraberliğin sağlanması gerektiğini vurgulayan Akhan, "Dayanışma havuzu bizim için gerekli ve bunun içinde dernek oluşumu şart" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kızılay esnafı dernek kuruyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN