HÜSEYİN KOCABIYIK: Kuğulu Park kimin babasının malı?

Giriş Tarihi: 14.6.2013
Haftada en az bir kere uğradığım bir yerdir Kuğulu Park. MADO'da keçi sütlü dondurma... Dost'tan alınan birkaç yeni çıkmış kitap... Kuğuları ve çocukları izlerken içimize işleyen serinlik... Benim için dünyanın en sevimli parkıdır Kuğulu. Oğlumun kuğularla konuştuğu... İnsanın insana dokunduğu bir huzur adasıdır.
***

Ama şimdi ben Ankara'nın Kuğulusu'na gidemiyorum. Oğlum kuğularla konuşamıyor. Çünkü Kuğulu işgal altında. Kimin işgal ettiği ve ne için işgal ettiği beni hiç mi hiç ilgilendirmiyor. O park için vergi veren bir vatandaş olarak ben şehrin en sevdiğim yerine gidemiyorum. Çünkü bir grup insan sanki babasının malıymış gibi oraya çökmüşler. Bu milyonlarca Ankaralı'nın hakkını, hukukunu gasp etmektir. Başka bir şey değildir. Gerisi beni ilgilendirmiyor.
***

Bu arada çalışmalarını her vakit takdir ettiğim Çankaya Belediyesi'nin bugünkü yönetimini de kınıyorum. Çünkü bu işgale çanak tutuyorlar. Diğer taraftan açık şikayette bulunuyorum emniyet güçlerine: Bu işgale bir son verin! Parkımızı bize geri verin! Kuğulu'yu kurtarılmış bölge haline getirenlerin elinden kurtarın! Kuğuları geri getirin!

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
HÜSEYİN KOCABIYIK: Kuğulu Park kimin babasının malı?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN