Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Eylemler sona ersin'

Dolmuş ve taksi esnafı "Eylem istemiyoruz, ekmek istiyoruz" sloganıyla Başkent sokaklarında eylem yaptı

Giriş Tarihi: 15.6.2013
Ankara dolmuş ve taksi esnafı, Taksim Gezi Parkı protestolarının sona erdirilmesi amacıyla, "Eylem istemiyoruz, ekmek istiyoruz" sloganıyla Başkent sokaklarında eylem gerçekleştirdi. Ulus-Kızılay istikametinde konvoy oluşturan esnaf, eylemlerin sonlandırılmasını istedi. İstanbul'da başlayan ve birçok ilde devam eden eylemler esnafı mağdur etti.

"EKMEK İSTİYOR UZ" DEDİLER
Yapılan eylemlerin son bulması ve mağduriyetlerin giderilmesi amacıyla, Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ANKESOB) üyeleri, "Eyleme son" konvoyu düzenledi. "Eylem istemiyoruz, ekmek istiyoruz" sloganıyla yola çıkan dolmuşçu, halk otobüsçü ve taksicilerin eylemi renkli görüntülere sahne oldu. Türk bayrakları Dışkapı'dan yola çıkan konvoy, Kızılay ve Çankaya Protokol Yolu istikametinden devam ederek Sıhhiye'deki Abdi İpekçi Parkı'na geldi.

'Esnaf mağdur'
ANKESOB Başkanı Mehmet Yiğine'in başkanlık ettiği konvoy, Sıhhiye'de dolmuş ve taksi esnafı tarafından karşılandı. Yiğiner, "Hak ararken başkalarının hakları gasp edilmemeli. Bu eylemler esnafımıza, vatandaşımıza ve devletimize zarar veren protestolara dönüştü. Evine ekmek götüremeyen esnafımız dükkan kirasını, çalışanının maaşını, vergi ve sigortalarını ödeyemeyecek durumda" diye konuştu.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Eylemler sona ersin'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN