Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Karneler alındı şimdi tatil zamanı

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Gölbaşı Hacılar İlkokulu ve Ortaokulu'nda karne dağıttı. Ankara'da yaklaşık 1 milyon öğrenci karne almanın heyecanını yaşadı

Giriş Tarihi: 15.6.2013
Tüm Türkiye'de olduğu gibi Ankara'da da öğrenciler karne alarak tatile çıktı. Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Gölbaşı'ndaki Hacılar İlkokulu ve Ortaokulu'nda karne dağıtım törenine katıldı. Öğrenci ve öğretmenlere yaz tatilinin hayırlı olmasını dileyen Avcı, "Yahya Kemal'e Ankara'nın nesini çok seviyorsun demişler, İstanbul'a dönüşünü demiş ya. 'Okulun en çok nesini seviyorsunuz', tatile gidişini" diye espri yaptı.

KİTAP HEDİYE ETTİ

Avcı, karnelerin bir anlamda çocukları motive etmek için düzenlenen belgeler olduğunu anlatarak, "Karneler tartışılmaz belgeler değil. Bu nedenle velilerimizden çocuklarını üzmemelerini istiyoruz" dedi. Öğrencilere karnelerini dağıtan Avcı, kurşun kalem, mp3 ile "Yürek Dede ile Padişah" ve "Serçe Kuş" isimli kitaplar hediye etti.

1 MİLYON ÖĞRENCİ VAR

Başkent Ankara'da okul öncesi, ilk okul, orta okul ve liselerde eğitim gören yaklaşık 1 milyon öğrenci dün 2012-2013 eğitim- öğretim dönemini tamamlayarak, karnelerini aldı. Öğrencilerin yanı sıra onlara bilgilerini aktararak ışık olan yaklaşık 60 bin öğretmen de tatile girerek bol bol dinlenme fırsatı bulacak.

PUZZLE HEDİYE ETİ

Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin öğrencilere karne hediyesi olarak ilçeyi tanıtan puzzle hediye etti. Azmi Ertuğrul İlköğretim Okulu'nda düzenlenen törene Kaymakam Salih Bıçak, Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yaşar Ertuğrul, ilçedeki yöneticiler, okul idarecileri, öğrenciler ve çok sayıda veli katıldı. Çetin, "İlçemizde yaptığımız faaliyetleri, projeleri sizler de bu puzzle'de göreceksiniz"

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Karneler alındı şimdi tatil zamanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN