Esnaftan 'kermes' tepkisi

TESK Başkanı Bendevi Palandöken, kermeslerin son yıllarda amacı dışına çıktığını belirterek, esnafın mağduriyet yaşadığına dikkat çekti

Giriş Tarihi: 17.6.2013
Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, çeşitli dernek, vakıf ve sivil toplum örgütleri tarafından açılan kermeslerin, son yıllarda amacının dışına çıktığını belirterek, "Kermesler hayırdan çok ticari amaçlı yapılıyor. Bu ise esnaf ve sanatkarın işlerinin aksamasına neden oluyor. Kermeslere ve bu tür satış yapan yerlere mutlaka denetim getirilmeli" dedi.

Haksız rekabet yapılıyor
Her köşede kurulan kermeslerin ürün çeşitliliği ile adeta AVM'ler gibi esnafla yarışır hale geldiğini ifade eden Palandöken, şöyle konuştu: "Hayır amaçlı 2 günlük yapılan kermeslerden bahsetmiyoruz. Aylarca açık kalan, denetimsiz satış gerçekleştiren yerlerden söz ediyoruz. Esnaf ve sanatkarımız kirasını ödemek, vergisini, sosyal güvenlik primini yatırmak için gecesine gündüzüne katarken, kermes adı altında vergisiz, stopajsız ve masrafsız boş dükkanlarda alışveriş çadırı kurarak haksız rekabet devam ediyor. Buna bir son verilmeli."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Esnaftan 'kermes' tepkisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN