Kick boks sporu 'ünleniyor'

Giriş Tarihi: 17.6.2013

Türkiye Kick Boks Federasyonu Başkanı Salim Kayıcı, sporun ülke çapında yaygınlaşması için mücadele ettiklerini vurguladı

Türkiye Kick Boks Federasyonu Başkanı Salim Kayıcı, "Ünlü isimlerin kick boks yapması, sporumuzun Türkiye'ye yayılması adına en önemli adım oldu" dedi. Kayıcı, kick boksun ülke geneline yayılması için büyük çaba sarf ettiklerini, bunun karşılığını da yavaş yavaş almaya başladıklarını söyledi. Olimpik bir branş olmamalarına karşın, 100 binin üzerinde lisanslı sporcularının bulunduğunu belirten Kayıcı, "Kick boks, Türkiye'nin her yerinde yapılır hale geldi. Adil bir yapıyla ülkenin tamamına yayılıyoruz. Biz bir bütünüz, bu da bizi başarıya götüren en önemli unsur" diye konuştu.

'Uygun branş var'

Salim Kayıcı, kick boksta 7 ayrı branş bulunduğunu ve bunların her birinin sertlik seviyesinin farklı olduğunu söyledi. Bu sporun, her yaşa ve her kesime hitap ettiğine dikkati çeken Kayıcı, "İnsanlar eskiden kick boksu sert bir spor olarak görüyordu. Bu yargıyı aşmayı başardık. Türkiye'de gitmediğimiz şehir kalmadı" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kick boks sporu 'ünleniyor'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN