Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hasta yakınlarına sıcak yuva

Giriş Tarihi: 20.6.2013

Uzun süren kanser tedavilerinde hastalara refakat eden yakınları için Yenimahalle Belediyesi sıcak bir yuva inşa ediyor. Merkez yakında açılacak

Yenimahalle'de bulunan Onkoloji Hastanesi'nde tedavi gören hastaların yakınları için misafirhane yapılıyor. Hastane bahçesinde yakınlarının sağlığına kavuşmasını bekleyen refakatçılar için önümüzdeki aylarda Onkoloji Hastanesi Misafirhanesi'nin hizmete geçirilmesi planlanıyor. Yenimahalle Belediyesi'nin yapımını gerçekleştirdiği misafirhane, eylül ortalarında kapılarını hasta yakınlarına açacak.

EY LÜLDE AÇILACAK

450 kişi kapasiteli misafirhanede, birer, ikişer ve üçer kişilik odalarda vatandaşlar ağırlanacak. Açık restorandan internet kafeye kadar pek çok alanda hizmet verecek misafirhane, 31 araç kapasiteli otoparkıyla 4 bin 300 metrekare alana inşa ediliyor. Misafirhanenin eylül ayından sonra hasta yakınlarının kullanımına sunulması hedefleniyor.

"HER ALANDA HİZMET"
Yenimaha lle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, misafirhane inşaatını gezerek, çalışmalar hakkında bilgi aldı. İnşaatın en kısa zamanda tamamlanması talimatını veren Yaşar, pek çok detayla yakından ilgilendi. Hasta yakınlarına tedavi sürecinde Yenimahalle Belediyesi'nin ev sahipliği yapacağını söyleyen Yaşar, "Hedefimiz, vatandaş için her alanda hizmet üretmek" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hasta yakınlarına sıcak yuva
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN