Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Büyükşehir'den Çankırı'ya destek

Büyükşehir Belediyesi ile Çankırı Belediyesi'nin hayata geçireceği 6 farklı proje için ilk adım atıldı. Bu şehre 20 milyonluk proje desteği sunulacak

Giriş Tarihi: 21.6.2013
Çankırı'ya proje desteği veriliyor. Büyükşehir Belediyesi ile Çankırı Belediyesi 6 farklı proje hayata geçirecek. Bir süre önce Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç'in daveti üzerine Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek incelemelerde bulunmak üzere ile gitmişti. Gökçek, burada her iki ilin 6 projeyi hayata geçireceğini söylemişti.

"ESTETİK BİR GÖRÜNÜM"

Projelerle ilgili ilk heyet Çankırı'ya giderek, incelemelerde bulundu. Heyette Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Hatice Akgül'ün yanı sıra Büyükşehir Belediyesi Yeşil Alanlar Müdürü Ahmet Denktaş, Ziraat Mühendisi Mehmet Pirhan ve Mimar Sibel Zaman da bulundu. Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, heyete eşlik ederek, "Çankırı estetik bir görünüme kavuşacak. Projelerin kısa sürede tamamlanmasını hedefliyoruz" dedi.

'KUSURSUZ BİRYER'
Projelerin toplam bedelinin yaklaşık 20 milyon olduğunu ifade eden Dinç, şöyle konuştu: "Projeler arasında park ve meydan düzenlemeleri ile led aydınlatma, peyzaj düzenlemeleri, süs havuzları ve meydan saati bulunuyor. Tatlıçay Deresi'nde de çeşitli düzenlemeler yapılacak."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyükşehir'den Çankırı'ya destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN