Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Maltepe AVM, Çankaya Çarşı oluyor

Çankaya Belediyesi, İller Bankası'ndan yüzde 57'lik kısmını aldığı Maltepe Park AVM'yi, Çankaya Çarşı'ya dönüştürüyor

Giriş Tarihi: 21.6.2013
Anadolu alışverişine özgü 'çarşı' kültürü 'Çankaya Çarşı'da hayat bulacak. Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık, İller Bankası'ndan yüzde 57'lik kısmı alınan Maltepe Park AVM'yi, Çankaya Çarşı'ya dönüştürecek.

ÜRÜNLER PAZARLANACAK
Çankaya Çarşı Dayanışma ve Kültür Merkezi olarak faaliyet gösterecek alanı basın mensuplarına tanıtan Tanık, 'çarşı' adının Anadolu insanının alışveriş mekanı olarak adlandırdığı çarşı anlamına geldiğini söyledi. Derneğin Çankaya Çarşı'da faaliyet göstereceğini belirten Tanık, "Kır-Kent Kardeşliği Projesi kapsamında üretilen doğal ürünler aracısız olarak Ankaralılar'a ulaşacak. Bu kırsal alanda yapılan üretimin de devamlılığını sağlayacak. Üretici birlikleri de ürünlerini burada pazarlama imkanı bulacak. Ayn zamanda TARİŞ, TİRE, FOÇA, AOÇ, Tarım Satış birlikleri ve üretim yapan üniversitelerin de bu alanda satış yapacakları mekanlar yer alacak" dedi.

Etüt merkezi ve bakımevi büyüyecek
Hoy-Tur, Bin Çocuk Korosu, Sosyal Projeler Merkezi, Anka Spor Kulübü, Çankaya Belediyesi Eşli Danslar Topluluğu (ÇABED) ve Kooperatif ve Meslek oluşumlarının Çankaya Çarşı'da yer alacağını belirten Tanık, yüzde 43'lük kısımdaki ticari alanın bu hareketlilikten fayda sağlayacağını vurguladı. Tanık, burada bulunan gündüz bakımevi ile etüt merkezinin de büyütülerek çocukların bırakılacağı yerler olacağını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Maltepe AVM, Çankaya Çarşı oluyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN