Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Saatçiler AVM ile başedemiyor

Giriş Tarihi: 21.6.2013

Sanayi Caddesi'ndeki Alsancak Çarşısı 30 yılı aşkın süredir saat almak isteyen Başkentliler'e hizmet veriyor. Esnaf, AVM'lerle rekabet edebilmek için ürünlerini düşük fiyatlardan satıyor

Ankara'nın en eski ticaret merkezlerinden Ulus Alsancak Çarşısı'ndaki esnaf, 30 yılı aşkın süredir Başkentliler'e hizmet veriyor. Ankara Kuyumcular ve Saatçiler Odası eski yöneticisi olan Bahattin Duman, 50 yıldır bu mesleği yapıyor. Duman, "Bizim en büyük sorunumuz AVM'ler" diyerek yaşadıkları sıkıntıyı anlattı.

TAKLİT ÜRÜNE DİKKAT
İnternet satışlarının yanı sıra AVM'lerin işlerini düşürdüğünden yakınan Duman, "İnternette taklit ürünler satılıyor. Tüketicinin aldatıldığı durumlar olabiliyor. Bu ürünlerde kullanılan malzemeler kansere yol açıyor. Müşterilere bunları anlatıyoruz. Çin'de 5 TL'lik saat de yapılıyor 50 bin TL'lik de. Bunlara dikkat edilmesi gerekiyor. Almadan önce iyi araştırılması gerekiyor. Belirli markalarda fiyat her yerde aynı. Ancak AVM'ler yüzde 20 indirim yaparsa biz yüzde 25-30 yapıyoruz" diye konuştu.

FİYATLAR OLDUKÇA UYGUN
Mesleğini 30 yıllık saatçi olan babası Ali Ursavaş'tan aldığını anlatan Murat Ursavaş ise hem satış hem de tamir yaptıklarını belirterek, saatin günümüzde aksesuar olarak değerlendirildiğini anlattı. Ursavaş özellikle kadınların farklı renk ve şekillerde, günlük kıyafetlerine göre saat tercih ettiğini dile getirerek, "Müşterilerimiz genellikle 150-250 TL fiyat aralığındaki saatlere rağbet ediyor. Fiyatlarımızı AVM'lerin satış yaptığı fiyatın altında tutmaya gayret ediyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Saatçiler AVM ile başedemiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN