Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Nallıhan'a yatırım sözü

Giriş Tarihi: 28.6.2013

Nallıhan'da düzenlenen Büyükşehir Belediye Yasası'nın tanıtım toplantısına katılan Melih Gökçek, ilçeye yatırım sözü verdi

Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, AK Parti Nallıhan İlçe Başkanlığı'nın davetlisi olarak Nallıhan'da düzenlenen Yeni Büyükşehir Belediye Yasası bilgilendirme toplantısına katıldı. Gökçek, helikopterle gittiği Nallıhan'da, Kaymakam İsmail Altan Demirayak tarafından ilçenin futbol sahasında karşılandı. Gökçek daha sonra Nallıhan Kültür Merkezi'ne geçti.

"DESTEĞE HAZIRIZ"
Gökçek, ayrıca ilçeye bir meydan saati kazandırılması konusunda çalışmaların yapılacağını kaydederek, "Siz de Belediye Meclisi'nden karar alın" dedi. Gökçek, seçimi kazanmaları halinde de Nallıhan'ı ihya edeceklerini ifade ederek, "Önce bana söz vereceksiniz, en az yüzde 70 sandıkta oy istiyorum" diye konutu. Gökçek, ilçeye başta keçi, nar fidanı ve arıcılık konusunda, her türlü desteğe hazır olduklarını da belirtti. Nallıhanlılar'dan keçi yetiştirmelerini isteyen Gökçek, keçi sütünün kanserin ilacı olduğunu söyledi. Gökçek, "Siz keçi sütünü çoğaltın, Atatürk Orman Çiftliği süt arıyor. Alması bizden" dedi.

HİZMET ARTACAK
Toplantı salonunda kendisini bekleyen Nallıhanlılar'ın alkışlarıyla karşılanan Melih Gökçek, burada Nallıhan Meclis üyelerine seslenerek, Büyükşehir'in hizmetlerini hemen başlatabileceklerini, bu çerçevede Nallıhan Belediye Meclisi'ne önerge vermelerini istedi. Bu doğrultuda yaşanan asfalt sorununu da kısa sürede çözeceklerini belirten Gökçek, yeni yasanın ilçelere getireceği yararların, ilçe belediyelerinin bütçesinin kat be kat üstünde olacağını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nallıhan'a yatırım sözü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN