Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Akademili pilotlar ilk kez yalnız uçtu

THK Üniversitesi Pilotaj Bölümü öğrencisi tek başına ilk uçuşunu gerçekleştirdi. Bu yıl bölüme 70 kişi alınacak

Giriş Tarihi: 29.6.2013
Türk Hava Kurumu (THK) Üniversitesi Hava Ulaştırma Fakültesi Pilotaj Bölümü öğrencisi tek başına ilk uçuşunu gerçekleştirdi. Üniversitenin Türkkuşu Kampüsü'nde eğitim pistinde yapılan uçuş gösterisine üniversitenin akademik kadrosu ile öğrenciler katıldı. Pistten havalan Pilotaj Bölümü öğrencisi Ozan Tuncel, bir sortilik tek kişilik uçuşu başarılı şekilde gerçekleştirerek, iniş yaptı. Arkadaşları, havacılık teamülleri uyarınca genç pilot adayını ıslattı.

"150 PİLOT ADAYI ALACAĞIZ"
THK Üniversitesi Hava Ulaştırma Fakültesi Dekan Vekili Yardımcı Doç. Dr. Mustafa Kaya, Türk Hava Yolları ve özel havacılık firmalarının yakın dönemde büyük miktarlarda uçak siparişi verdiğine işaret ederek, "Söz konusu siparişler 2 bine yakın pilot ihtiyacı demek. Biz de bu ihtiyaca cevap vereceğiz" dedi.

"YABANCI SAYISI AZALACAK"
Kaya, 2011'de 60 öğrenci ile eğitime başladıklarını hatırlatarak, "Bu sene 70 kişi alacağız. Önümüzdeki seneden itibaren de her sene 150 kişi alarak Türkiye'nin pilot açığını kapatmaya çalışacağız. Bu eğitimle ülkedeki yabancı pilotların sayısı da azalmış olacak" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Akademili pilotlar ilk kez yalnız uçtu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN