Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Fatura borcu nefessiz bıraktı

KOAH hastası olan Ali Karayel, ödeyemediği elektrik faturası yüzünden ölümle boğuşuyor. Talihsiz adam, oksijen makinesi çalışmadığı için zar zor nefes alıyor

Etimesgut'ta 10 yıldır oksijen makinesine bağlı olarak yaşayan KOAH hastası Ali Karayel, parası olmadığı için son aylara ait iki adet elektrik faturasını ödeyemedi. Toplamda 133 TL'lik fatura borcu nedeniyle kesilen elektrikler, ailenin elini kolunu bağladı. Hem ilaçlarını alabilmek için kullandığı buhar makinesi hem de nefessiz kaldığında çalıştırdığı oksijen makinesini kullanamayan Karayel, "Hasta var mı yok mu sormadan kesip gitmişler! Paramız yok diye yaşamayalım mı?" dedi.

"DİNLEMEDİLER BİLE"
Ali Karayel'in eşi Zülfiye Karayel, ödeyemediği elektrik faturası nedeniyle habersizce kesilen elektriklerinin açılması için ilgili firmaya gittiğini belirtti. Yetkililere eşinin hasta ve makineye bağlı olarak yaşadığını, faturayı ödeyecek parasının olmadığını ve gelecek haftaya borcu ödeyeceğini anlattığını belirten Karayel, konuştuğu yetkilinin yapabileceği bir şey olmadığını söylediğini dile getirdi.

"NE YAPACAĞIMIZI BİLMİYORUZ"
Doktorların Ali Karayel'in makinesiz 1 saat bile yaşamasına izin vermediğini sözlerine ekleyen Zülfiye Karayel, "Ne yapacağımızı bilmiyoruz. Ne komşularımızdan ne de yakınlarımızdan herhangi bir yardım alamadık. Engelli olan çocuğum geçen ay vefat edince devletten aldığımız yardım parası da kesildi. Sadece emekli maaşıyla geçinmek zorunda kaldık. Onun cenaze telaşı nedeniyle faturaları ödeyemedik. Ancak para bulur bulmaz hemen yatıracağız" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fatura borcu nefessiz bıraktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN