Oto pazarı isyanı

Başkent'e yakışmayan görüntülere ev sahipliği yapan GİMAT'taki oto pazarı, düzensizliği ve tozu dumanıyla vatandaşları canından bezdirdi

Ankara'nın yıllardır düzene girmek bilmeyen oto pazarı, yaz aylarının gelmesiyle büyük hareketlilik yaşıyor. Ancak Başkentliler, GİMAT'ta yer alan pazarın hem düzensizliğinden hem de toz toprak içinde olduğundan yakınıyor. Aracını satmak isteyenlerin yüksek bulduğu giriş ücretinin yanı sıra otomobil almak isteyen vatandaşlar da fiyatları çok yüksek buluyor.

"BAŞKENT'E YAKIŞMIYOR"
Otomobil almak için pazara gelen vatandaşlardan Ali Şahin, GİMAT'ta yer alan oto pazarının Başkent'e hiç yakışmadığını belirterek, "Burası yazın toz toprak, kışın ise çamur içinde kalıyor. Alanda çöp bile olmadığı için insan yiyip içtiklerini yere atıyor. Araçlar en azından marka marka bölümlere ayrılmalı, aradığını bulmak için tüm pazarı yürüyerek gezmek zorunda kalıyorsun" dedi.

"YÜZDE 80'İ GALERİCİ"
Oto pazarı ziyaretçilerinden Fahri Alatlı ise araçların dizildiği alana en azından bir asfalt dökülmesi gerektiğine dikkat çekerek, "Yürümekte bile zorluk çekilen bir alan Ankara'nın oto pazarı olarak kullanılıyor. Ayrıca pazarda belirli bir düzen yok isteyen istediği yere çekip aracını satmaya çalışıyor. Zaten buradaki satıcıların yüzde 80'i galericilik yapıyor. Fiyatlar ise internet sitelerindeki fiyatların çok üzerinde" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Oto pazarı isyanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN