Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Volkan Severcan yaşlıları unutmadı

Ünlü tiyatro sanatçısı Volkan Severcan'ın darülaceze sakinlerinin portrelerinden oluşturduğu "Nasıl Geçti Habersiz" adlı fotoğraf sergisi, Başkent'te görücüye çıktı

Uzun süren çalışmalar sonucunda ortaya çıkan, "Nasıl Geçti Habersiz" isimli fotoğraf sergisi Ankara'da sanatseverlerle buluştu. Ünlü tiyatro sanatçısı Volkan Severcan'ın çektiği darülaceze fotoğraflarından derlenen eserler, Sosyal Güvenlik Kurumu fuayesinde organize edilen açılışla sergilenmeye başladı. Bir hafta boyunca açık kalacak serginin açılışını SGK Başkan Yardımcısı Mustafa Kuruca yaptı.

SAĞLIKLI YAŞAM SIRLARI
"Nasıl Geçti Habersiz" ismini verdiği fotoğraf projesi üzerinde iki yıldır çalışmalarını sürdüren ünlü tiyatro sanatçısı Severcan, sergisinde yer alan fotoğrafların sahibi yaşlıların yaşam öykülerini, sağlıklı yaşlanmak için yaptıklarını ve beslenmelerini kaleme alarak bir kitapta topladı. Sergi ve kitapta, Volkan Severcan aynı tiyatro sahnesini paylaşan ekip arkadaşlarıyla sağlıklı yaşamın sırlarına yer verdi.

7 BİN FOTOĞRAF ÇEKTİ

Severcan'ın hazırladığı "Yaşlılara Saygı" projesinin ikinci etabı olan ve Sosyal Güvenlik Kurumu fuayesinde gerçekleştirilen açılışla Başkentliler'le buluşan "Nasıl Geçti Habersiz" isimli fotoğraf sergisi, katılımcılar tarafından yoğun ilgi gördü. Açılışta konuşan Volkan Severcan, uzun süren çalışmalar sonucu ortaya çıkan eserler için 7 binin üzerinde fotoğraf çektiğini ancak bunlardan 140'ını sergilemeye değer gördüğünü söyledi.

'YAŞLILAR ZENGİNLİKTİR'
SGK Başkan Yardımcısı Mustafa Kuruca, "Geleneklerimiz açısından baktığımızda yaşlılar bir zenginliktir. Bu zenginliğin farkına vardığımız sürece ülkemiz zenginlik bulur. Bir ülkenin değerlendirilmesi maddi imkanlarıyla değil toplumda yaşlılar, çocuklar ve bakıma muhtaç olanlarla ne kadar ilgileniyorsanız bununla ölçülüyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Volkan Severcan yaşlıları unutmadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN