Yaşama tutundu

Oynadığı maçın 10. dakikasında sahadan alınan, gittiği hastanede babasının ölüm haberiyle yıkılan ve hayata küsen Ali Sarı, sporla tekrar yaşama döndü

Giriş Tarihi: 5.7.2013
7 yıl önce 5 Kasım 2006 tarihinde oynanan Maskespor- İstatistikspor Amatör Küme maçının 10'uncu dakikasında, "Amcan ağır yaralı" denilerek oyundan alınan genç futbolcu, formasını bile üzerinden çıkarmadan apar topar götürüldüğü hastanede babasının ölüm haberiyle yıkılmıştı. Talihsiz olay karşısında hayata ve futbola küsen Ali Sarı, o dönem yaşadıklarını ve sporla yeniden hayata tutunuş hikayesini SABAH Ankara'ya anlattı.

"AMCAN YARALI" DEDİLER
Yenimahalle Futbol Sahası'nda
yaşadıklarını dile getirirken gözleri dolan Ali Sarı, o günü şu şekilde anlattı: "Maçı kazanmaktan başka bir şey düşünmüyordum. Yöneticimiz Abdullah Helvacı'nın cep telefonuna acı haber düşmüş. Antrenörümüz Muharrem Akbaş, 10. dakikada beni oyundan almak istemiş. Kalkan değiştirme tabelasında numaramı görünce biraz da isyankar bir tavırla 'Hocam beni niçin çıkarıyorsunuz' diye sitemde bulunmuştum. Antrenörümüz, 'Amcan trafik kazası geçirdi. Ağır yaralı' dediğinde dünyam yıkılmıştı. Formamı bile çıkarmadan Numune Hastanesi'ne koştum. Babamın ölüm haberini aldığım o an hayat bitmişti."

Master yapıyor
Yaşama yeniden dönmesinde Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Genel Sekreter Vekili Korkmaz Atalay'ın çok büyük payının olduğunu ifade eden Ali Sarı, "Korkmaz Atalay, beni yeniden hayata yeniden döndürdü. Gazi Üniversitesi Beden Eğitimi Yüksek Okulu'nu bitirdim. Kütahya Üniversitesi Dumlupınar Üniversitesi'nde mastır yapıyorum. Korkmaz hocama çok şey borçluyum" dedi.

17 diploma aldı
Eğitim hayatını sürdürürken, futbol, yüzme, kayak, sguash, tenis, badminton, masa tenisi, muay-thai başta olmak üzere 17 spor branşında antrenörlük diploması alma başarısını gösteren Ali Sarı, "Olimpiyat düzenlemeye aday bir ülkenin spor adamı olarak, sporu sevdirmek ve yaygınlaştırmak için yapacak çok işimiz var" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yaşama tutundu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN