Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ASKİ'den tam donanımlı çadır

Atatürk Kültür Merkezi'nde gerçekleşen Büyük Ankara Festivali'nde ASKİ'nin kurduğu tanıtım çadırı, en çok ilgi gösterilen yerlerden biri oldu

Farklı organizasyonların sahnelendiği, renkli gösterilerin yaşandığı Büyük Ankara Festivali'nde birçok kuruluşun standı yer alıyor. Atatürk Kültür Merkezi'nde bu yıl altıncısı düzenlenen festivalde dikkat çeken stantlardan biri ise ASKİ çadırı oldu. Teknolojiyle donatılan çadır hakkında ASKİ Genel Müdürü İrfan Kaya bilgi verdi.

"70 BİN SU DAĞITILIYOR"
Festivalin tüm elektrik ihtiyacının ASKİ tarafından karşılandığını belirten İrfan Kaya, "Festival alandaki şebeke suyunu çadıra kurulan sistemle bardaklara aktarıyoruz. Festivale gelen vatandaşlara bu sulardan her gün 70 bin adet dağıtılıyor. Ayrıca dondurma ve patlamış mısır da ikramlarımız arasında" diye konuştu. Ayrıca ASKİ, her akşam saat 19.00'da bin tane bayrak dağıtımı gerçekleştiriyor.

SERİNLETEN ALAN

Kaya, ASKİ çadırını gezen konukların su arıtma sistemlerinin maketini, Almanya'dan getirilen dalga ve girdap jeneratörünü görebildiklerini anlatarak, "Burada dalga ve girdabın nasıl oluştuğunu deneyerek görebiliyorlar. Hazırlanan dev yer altı ve yer üstü kesit maketleriyle borular da görülebiliyor. Vatandaşlar özel buharlı serinletme cihazıyla serinleyebiliyor. Çadırın içinde etrafından su akan bir çardak mevcut. Alana gelenler burada hem serinliyor hem de hatıra fotoğrafı çektirebiliyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ASKİ'den tam donanımlı çadır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN