Hacivat-Karagöz'lü cami

Giriş Tarihi: 10.7.2013

Kuran Kursu'na giden çocuklar Hacivat ve Karagöz'le karşılaşıyor. Gösterileri izleyenler doyasıya eğleniyor

Polatlı Müftülüğü'nün düzenlediği Kuran-ı Kerim Okuma Kursu'na gelen çocuklar, Hacivat ve Karagöz'ü karşılarında görünce şaşırıyor. Çocuklar kursun ardından Hacivat ve Karagöz'ün gösterisini izleyerek eğlenceli vakit geçiriyor. Polatlı İlçe Müftülüğü'nün, Polatlı Belediyesi'nin katkılarıyla düzenlediği "Okullar Hayat Olsun Projesi" kapsamında yaz tatili boyunca, Hacivat, Karagöz ve meddah her gün 3 camide gösteri sunuyor.

EĞLENİYORLAR
İlçe Müftüsü Mehmet Muslu, yarının büyüğü çocukları çok önemsediklerini ifade ederek, "Amacımız çocuklarımız camileri sevsin, burada sıkılmadan Kuran-ı Kerim'i, dinimizi öğrensinler. Hacivat ve Karagöz gösterisiyle hem eğleniyorlar hem kültürümüzü öğreniyorlar. Bu sayede yaklaşık 2 aylık yaz tatilini en derin, en verimli bir şekilde aynı zamanda eğlenerek geçirmiş olacaklar" dedi.

KURS ALANIMIZ OLDU
Polatlı Belediye Başkanı Yakup Çelik ise "Okullar Hayat Olsun Projesi"ni desteklediklerini belirtti. Gençlerin bir milletin en değerli mirası olduğunu belirten Çelik, "Çocuklarımızın geleneksel milli manevi değerlerimize uygun olarak yetiştirilmesi bu değerlerin onlara bir şekilde aktarılması son derece önemli" dedi. Öğrencilerden Tuğçe Akalın, Hacivat ve Karagöz'ü ilk kez gördüğünü söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hacivat-Karagöz'lü cami
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN