Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkent'te festival rüzgarları esti

Bu yıl ikincisi düzenlenen Ankara Alışveriş Festivali, renkli görüntülerle sona erdi. Konserler ve defilelerle süslenen indirimli alışveriş keyfi kenti hareketlendirdi

Dünyaca ünlü top model Emily Didonato'nun 14 Haziran'da gonga vuruşuyla başlayan Ankara Alışveriş Festivali, renkli görüntülerle son buldu. Ünlü sanatçıların Ankara'ya akın ettiği konserler ve ünlü giyim firmalarının defileleriyle hareketlenen Başkent'te birçok noktada indirimli alışveriş keyfi yaşandı. Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Salih Bezci, "Çok renkli bir 24 gün geçirdik bu festivalde. ASF İcra Komitemiz önceki gün bir toplantı yaparak bir sonraki yıl için çalışmaya başladı" dedi.

"ORTAYA KOYMAK KOLAY DEĞİL"
Festival sonrası görüşlerini SABAH Ankara'ya aktaran ATO Başkanı Salih Bezci, böyle büyük bir organizasyonu ortaya koymanın kolay olmadığını belirterek, "ABD'li top model Emily Didonato'nun gonga vurmasıyla Ankara Shopping Fest başladı. 7 Temmuz'da da ünlü modacı Erol Albayrak'ın "La Dolce Vita" defilesiyle festival son buldu. 24 gün boyunca 40'ı aşan konserde çok sayıda sanatçı Ankaralılar'la buluştu" dedi.

"MARKALAŞMAK İÇİN ÖNEMLİ"

Rengarenk geçen 24 günü özetleyen Bezci sözlerine şöyle devam etti: "Arkadaşlarımız başarılı ve eksik yanlarımızı toplantıyla ortaya koyup rapor hazırlıyor. 10 gün içinde sayısal sonuçlar da elimize geçmeye başlar ve festivalin ekonomik boyutunu da görmüş oluruz. Şimdi önümüzde 222 adet hediye edeceğimiz otomobillerimizin kura çekimi var. Milli Piyango Genel Müdürlüğü ile çalışma yürütüyoruz. 24-25 Temmuz günlerinde gerçekleşecek kura çekilişleriyle otomobil talihlileri belirlenecek. Festivalin Ankara'nın marka şehir olması yolunda önemli bir aşama olduğu inancındayım" diye konuştu.

KİMLER GELDİ KİMLER GEÇTİ?
Aralarında Süper Star Ajda Pekkan, Serdar Ortaç, Demet Akalın, Murat Boz, Hülya Avşar, Ebru Gündeş, Bengü ve Gülşen gibi ünlü isimlerin verdiği konserle renklenen Ankara Alışveriş Festivali'nde birçok ünlü giyim markasının dahil olduğu defileler de Başkentliler tarafından ilgiyle takip edildi. Ayrıca dünyaca ünlü Aleksandrov Rus Kızılordu Korosu ve Dans Topluluğu'nun sergilediği performans da festivalin en ��ok dikkat çeken etkinlikleri arasında yerini aldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkent'te festival rüzgarları esti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN