Türkiye'nin en iyi haber sitesi

kağıt toplayıcılarıyla buluştu

Ankara Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, ilçedeki sokak toplayıcıları ve Geri Dönüşüm Kağıt İşçileri Derneği temsilcileri ile bir araya geldi.

Giriş Tarihi: 11.7.2013 11:09
Toplantıda, Çankaya'nın geri dönüşebilen atıklarının daha düzenli şekilde toplanabilmesi için neler yapılabileceği konuşulurken, sokak toplayıcılarının soru ve sorunları da masaya yatırıldı.

Toplantıyı yöneten Çankaya Belediye Başkan Yardımcısı Eser Atak; 'nin geri dönüşüm konusunda öncü uygulamaları gerçekleştirdiğini, sokakta çalışan toplayıcıların şimdiye dek sistem tarafından görmezden gelindiğini, belediye yönetimi olarak emekten ve insandan yana bir bakış açısına sahip olduklarını belirterek bu toplantılardan yeni bir modelin ortaya çıkacağına inandığını ifade etti. Atak, "dünyaya ve insana bakış açımız nedeniyle sizlere kolluk kuvvetleriyle müdahale etmek yerine destek olmaya çalışıyoruz. Nasıl bir ortak yol bulabiliriz buna bakacağız." dedi.

Geri Dönüşüm Kağıt İşçileri Derneği Başkanı Dinçer Mendillioğlu da Belediye Başkanı Bülent Tanık'ın geri dönüşüm işçilerine olan olumlu insani yaklaşımı ve konuya duyarlılığı için memnun olduklarını belirterek, halkın geri dönüşüm emekçilerine karşı önyargılarının öncelikle kırılması gerektiğini, daha düzenli ve sosyal güvence koşulları sağlanmış bir çalışma düzenini arzu ettiklerini, bu konuda Çankaya Belediyesi ile yapılan görüşmelerin sistemi daha iyi bir noktaya getireceğini umduklarını ifade etti.

Toplantıda, sokak toplayıcıları ve Çankaya Belediyesi'nin ortak bir sistem oluşturarak Atık Yönetimini Planlaması yönünde görüş birliğine varıldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çankaya Belediyesi kağıt toplayıcılarıyla buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN