Fethi Yaşar denetim yaptı

Giriş Tarihi: 11.7.2013
İftar sofralarının vazgeçilmezi tatlılar, Yenimahalle'de sıkı takibe alındı. Market ve restorantlara tatlı satışı yapan imalathanelerde denetimleri sıklaştıran Yenimahalle Belediyesi Zabıta ekipleri, imalathanelerin evraklarını ve hijyen koşullarını inceledi. Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ile Başkan Yardımcısı Başar Bal'ın katıldığı denetimlerde eksik evrakı olan, hijyen koşullarına uymayan işyerleri hakkında tutanak tutuldu.

"DEVAM EDİYORUZ"

Belediye ekipleri, Erciyes ve Gimat'ta un ve unlu mamullerin üretiminin yapıldığı imalathanelerle bunların satış işlemlerinin yapıldığı işyerlerinde denetim ağını artırdı. Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, "İlçemizde olumsuz durumlarla karşılaşmak istemiyoruz. Ancak Ramazan ayında artan gıda tüketimleri sırasında zaman zaman olumsuzluklara rastlıyoruz. Bu kapsamda yıl boyunca düzenli olarak yürüttüğümüz rutin denetimleri Ramazan ayı boyunca arttırarak devam ettireceğiz" dedi.

"HALK SAĞLIĞIYLA OYNANAMAZ"
Büyük bir ilçe oldukları için belli bir program dahilinde bölgede faaliyet gösteren lokanta, yemek fabrikaları, pastane, tatlı imalathaneleri, ekmek ve pide fırınlarında geniş çaplı kontroller başlattıklarını anlatan Yaşar, "Hiçbir gerekçe halk sağlığıyla oynanmasının özrü olamaz. Bu kutsal ayda kimsenin halk sağlığıyla oynamaya hakkı yok" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fethi Yaşar denetim yaptı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN