Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İhracatta Başkent atağı

GGYD Başkanı Allıoğlu, Ankara'nın, geçen yılın ilk 6 ayına göre bu yıl ihracatını yüzde 5.7 oranında arttırdığını söyledi

Giriş Tarihi: 12.7.2013
Genç Girişim ve Yönetişim Derneği Başkanı (GGYD) Nezih Allıoğlu, Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin (TİM) ihracat rakamlarına ilişkin verilerini değerlendirdi. 2013 yılının ilk 6 ayında ihracatını en fazla arttıran iller arasında Ankara'nın da bulunduğunu söyleyen Allıoğlu, "İç Anadolu Bölgesi, geçen yılın aynı dönemine göre ilk 6 ayda ihracatını yüzde 5.7 oranında arttırdı. Aynı dönemde Başkent 3.5 milyar dolarlık ihracat yaptı. Bu rakamlarla Ankara, Türkiye'nin en fazla ihracat yapan beşinci ili oldu" dedi.

KİMYEVİ MADDELER ÖNDE
Ankara'nın en çok ihracat yaptığı sektörün 'kimyevi maddeler ve mamüller', en çok ihracat yaptığı ülkenin ise Irak olduğunu kaydeden Allıoğlu, "Bu sektördeki ihracat toplamı 650.4 milyon dolar. Irak'a yapılan ihracat miktarı ise 306.4 milyon dolar. Ankara'nın bu performansı gurur verici. Ankara ihracatçısının, bu yılın ilk 6 ayındaki başarısı, ikinci yarıda da devam edecektir diye tahmin ediyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İhracatta Başkent atağı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN