Mamak'ta yaklaşık 5 bin kişi birlikte iftar yaptı

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin Ramazan Ayı boyunca her akşam bir başka ilçede vereceği "Halk İftarları'nın ikincisi Mamak ilçesinde gerçekleşti.

Giriş Tarihi: 12.7.2013 13:42
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, yaklaşık 5 bin vatandaş ile birlikte iftar yaptı. Birlik ve beraberliğin en güzel örneğinin iftar sofraları olduğunu belirten Akgül, yaptığı konuşmada, "Ramazan ayı zengin fakir ayırt etmeksizin aynı sofrada buluşulduğu ve paylaşmanın ayıdır. Bize bu mutluluğu yaşatan ve bugün bize ev sahipliği yapan Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ederiz." dedi.
Başkan Akgül, Ramazan ayının ruhuna uygun mütevazı sofralarda vatandaşlarla iftar etmenin mutluluğunu yaşadıklarını kaydetti.

MAMAKLILARA HEDİYE
Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek de iftar sonrası açıklamasında Mamak'ta yapılan yatırımları aktardı. Mamaklılara müjde veren Gökçek, "Yılın ilk 6 ayında Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak Mamak'a yatırdığımız para 132 trilyon lira. Asfaltından köprüsüne, üst yapısından alt yapısına her alanda yatırım yaptık. Yeni Mamak Kentsel Dönüşüm Projesi, kapsamında 4500 konutun yapımına başladık. Seçimlerden önce birçoğunu inşallah bitireceğiz. Temennimiz seçimlere kadar da 5000 tanesine başlamış olacağız." şeklinde konuştu.

Ayrıca Mamak'ta 32 dönüm arazi üzerinde park yapacaklarını kaydeden Gökçek, parkın bu yıl içinde tamamlanıp Mamaklılara hediye edileceğini ifade etti.BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mamak'ta yaklaşık 5 bin kişi birlikte iftar yaptı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN