Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yeni galeriler tatil yapmıyor

Başkent'in yeni sanat galerileri, yaz aylarında da karma sergilere ev sahipliği yapacak. Kav Sanat Galerisi ve Arete'de sanatçıların eserleri görücüye çıkacak

Giriş Tarihi: 12.7.2013
Sıcakların bastırması ve okulların tatile girmesiyle ıssızlaşan Ankara'da son 1-2 yıl içinde açılan yeni sanat galerileri, yaz aylarında da karma sergilerle kapılarını açık tutacak. Geçen eylül ayında Kılınçarslan Eğitim, Kültür ve Sanat Vakfı bünyesinde kurulan KAV Sanat Galerisi ve KAV Genç Sanat'ta 31 Ağustos'a dek "Yaz Karma Sergisi I"e ev sahipliği yapacak. Sergide, usta ve genç sanatçıların eserleri ile vakıf koleksiyonundan bir seçki de bulunuyor.

YETENEKLER SERGİLENİYOR

KAV Sanat Galerisi'nin karma sergisinde, usta sanatçılardan Adnan Turani, Cihat Aral, Devrim Erbil ve Çiğdem Buçak Telli gibi isimlerin yanı sıra Deniz Onur Erman, Şenol Bora, ve Zeynep Özdemir gibi birçok genç ve yetenekli sanatçının eserleri sergileniyor. İki ay sürecek seçkide resim, heykel ve seramik eserler var. İzleyici, bu sergiyle farklı kuşaklardan sanatçılarla buluşma imkanı buluyor. 60 eserin yer aldığı KAV Yaz Karma Sergisi I, pazar-pazartesi hariç her gün 10.30-18.30 saatleri arasında ziyaret edilebiliyor.

TEMMUZ SONUNA KADAR

Ankara'nın genç galerileri arasında bulunan Arete Sanat Galerisi ise temmuz ayı sonuna kadar Kafes/Genç Karma Sergi'yle ziyaretçilerini buluşturuyor. Sergide Buğra Ceylan, Cem Köse, Mehdi Saadeti, Mete Ali Sarıdoğan, Murat Aypek, Sebahattin Yüce, Saba Baki, Murat Koç, Ümmühan Yılmaz ve Hüseyin Arıcı'nın çalışmaları izlenime sunuluyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeni galeriler tatil yapmıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN