Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Duvarları olmayan bir üniversiteyiz

Çankaya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ziya Burhanettin Güvenç, "Bizim duvarlarımız yok. Toplumla, sanayiyle işbirliği içindeyiz" dedi

Giriş Tarihi: 13.7.2013
Sıtkı Alp Eğitim Vakfı tarafından 1997 yılında kurulan, Balgat'ta eğitim-öğretime başlayan Çankaya Üniversitesi, Eskişehir Yolu'ndaki yeni kampüsle hızlı bir büyüme içine girdi. Yeni araştırma laboratuarlarının, dersliklerin yapıldığı yeni kampüsle bölüm sayısında da artış oldu. Rektör Prof. Dr. Ziya Burhanettin Güvenç, üniversitenin kurulduğu günden bu yana sanayiyle, toplumla iç içe olduğunu anlatarak, "Bizim duvarlarımız yok. Duvarsız bir üniversiteyiz" diye konuştu.

MEKANLAR YETERLİ OLMADI

Çankaya Üniversitesi'nde 1 Kasım 1997'den bu yana çalıştığını anlatan Güvenç, rektörlük görevine ise 6 Kasım 2006 tarihinde getirildiğini söyledi. Göreve geldiğinde Balgat kampüsünde 13 bölümde öğretim yapıldığını anlatan Güvenç, fiziksel mekanın yetersizliği nedeniyle yeni kampus projesinin gündeme geldiğini açıkladı. Üniversiteye ait Eskişehir Yolu'nda 160 dönümlük arazi olduğunu, yandaki hazine arazisinin de kiralanarak kampus projesinin hayata geçirildiğini ifade eden Güvenç, 11 Temmuz 201'de kampus inşaatının tamamlandığını anımsattı.

"HIZLI BÜYÜME MODUNA GİRDİK"

Balgat'ta hukuk ve mimarlık fakültelerinin eğitime devam ettiğini, diğer bölümlerin yeni kampüse taşındığını anlatan Rektör Prof. Dr. Ziya Burhanettin Güvenç, şöyle konuştu: "Bölüm sayısı 23'e çıktı. Bugün Balgat'ta 1000, yeni kampüste ise 3bin 500 öğrencimiz bulunuyor. Lisansüstü programlarımızın sayısı da 15'e çıktı. Doktora programımız hiç yoktu. Bu da 6'ya yükseldi. Üniversitemiz hızlı bir büyüme moduna girdi."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Duvarları olmayan bir üniversiteyiz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN