İlk atak MHP'den

MHP, Ankara'da 6 ilçe belediye başkan adayını açıkladı ve yerel seçim sürecini başlattı. Mansur Yavaş'ın durumu ise tartışma konusuna döndü

Giriş Tarihi: 13.7.2013
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ankara İl Başkanı Fatih Çetinkaya, 2014'ün mart ayında yapılacak yerel seçimlerle ilgili stratejileri ve belediye başkan adaylarıyla ilgili açıklamalarda bulundu. İl Başkanı Çetinkaya, Büyükşehir ve ilçe belediyelerinde hazır ve donanımlı kadrolarla hizmete talip olduklarını ifade etti. 50 günde 6 aday belirleyerek yerel seçimlere verdikleri önemi ortaya koyduklarına dikkat çeken Çetinkaya, Türkiye genelinde olduğu gibi Ankara'daki diğer yerlerde de peyderpey adayların açıklanmasına devam edileceğini bildirdi. Çetinkaya, adaylarını erkenden açıklayarak Türk milletinin karşısına çıkmak istediklerini de söyledi.

HEDEF, "Ufku aydınlatmak"

MHP Ankara İl Başkanı Fatih Çetinkaya, Ankara'daki seçim stratejileri ve belirledikleri adaylarla ilgili olarak SABAH Ankara'ya yaptığı değerlendirmede şunları söyledi: "Milliyetçi Hareket'in yerelde ve genelde iktidarı içi yorulmadan, durmadan çalışıyoruz. Sokak sokak, kapı kapı gezerek Ankaralı hemşehrilerimizin nabzını tuttuk. Açıkladığımız ve bundan sonra açıklayacağımız belediye başkan adaylarımızla Ankara'dan başlayarak tüm Türkiye'nin ufkunu aydınlatmak istiyoruz."

'Zafer yılı yapacağız'
Çetinkaya, Yenimahalle'de Devran Kutlugün'ü, Etimesgut'ta başarılı hizmetleriyle takdir toplayan Enver Demirel'i aday gösterdiklerini anlatarak, "Polatlı'da Mürsel Yıldızkaya, Kazan'da Fazıl Köremezli, Akyurt'ta Hakan Türkdağ ve Nallıhan'da Ahmet Adnan Okur ile seçimlere gireceğiz. Türk milletinin desteğiyle 2014 yılını Milliyetçi Hareket Partisi'nin zafer yılı yapacağız" diye konuştu.

Şantaj yorumu
Öte yandan MHP'nin geçen yerel seçimlerde Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan ve yüzde 27 oy alan ancak seçim sonrasında Bahçeli ile arası açılan ve partiden uzaklaştırılan Mansur Yavaş'ın, MHP yönetimine "adaylık resti" ters tepti. Yavaş'ın Ramazan Bayramı'na kadar süre vererek aday olacağı açıklaması genel merkez tarafından şantaj olarak yorumlandı.

Hızlanacak
Ak Parti ve Cumhuriyet Halk Partisi'nde ise yerel seçim öncesi aday adaylıkları için başvurular kabul edilmeye başlandı. Ancak her iki parti de henüz belediye başkan adaylarını belirlemedi. Aday belirleme sürecinin Ramazan Bayramı'nın ardından hareketlenmesi bekleniyor.

Hüsniye ORAL
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İlk atak MHP'den
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN