'dan asfalt rekoru

Gelişen 'ın en önemli göstergelerinden olan yol yapım çalışmaları, önceki yıllarda olduğu gibi hız kesmeden devam ediyor.

Giriş Tarihi: 16.7.2013 12:36
İmar çalışmaları tamamlanan mahallelerde cadde ve sokak yollarını en kısa zamanda açan ve asfaltlamasını yapan Belediyesi, her açılan yolla birlikte yapılaşmayı da hızlandırıyor.
İmar planı tamamlanan mahallelerde uygulanan planlar ile yolda kalan gecekonduları yıkarak hem yeni yol açan hem de yolları genişleten Altındağ Belediyesi, 2013 yılına kadar 260 kilometre yeni yol açtı. Böylece 2005 yılından bu yana açılan yeni yol uzunluğu 280 kilometre oldu. 2005 tarihinden itibaren her yıl ortalama 90 bin ton civarından asfalt dökülürken, 2012 yılında Altındağ genelinde yapılan asfalt çalışmalarında 102 bin ton asfalt döküldü.

2013 Haziran ayı sonuna kadar ise 12.5 kilometre yola, 30 bin ton asfalt döküldü. 260 kilometre yola ise bakım yapıldı. 8 yılda tüm Altındağ'a dökülen asfalt ise 750 bin ton olarak gerçekleşti. 2013 yılında Çamlık, Beşikkaya, Gültepe, Önder, Hacılar, Alemdağ, F. Çelik, Doğu, Başpınar, Karapürçek, Ali Ersoy Mahallesi, Şükriye, Sakarya başta olmak üzere pek çok mahallede hem yama hem kaplama çalışmaları gerçekleştiren Altındağ Belediyesi, özellikle başka kurumlar tarafından altyapı çalışması nedeni ile kazılan yolların asfaltlanmasına destek oluyor.
2005 yılından beri asfaltın yanı sıra tretuvar ve bordür çalışmalarına da ağırlık veren Altındağ Belediyesi, 8 yılda 700 bin 205 metrekare tretuvar, 470 bin metretül de bordür döşedi.

Sadece 2012 yılında, 68 bin metre bordür ve 100 bin metrekare tretuvar döşenirken, 2013 yılının ilk 6 ayında 30 bin metrekare tretuvar, 30 metretül de bordür döşendi.

Altındağ'ın son 8 yılda hızla geliştiğini ve gecekonduların yerini modern konutların aldığına dikkat çeken Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, imarı tamamlanan mahallelerde yeni yolların açılması ile de Altındağ'ın görüntüsünün tamamen değiştiğini vurguladı. Yeni yol açımlarıyla birlikte asfalt ve kaldırım çalışmalarını da aralıksız sürdürdüklerini ifade eden Başkan Tiryaki, Altındağ'ın her mahallesine girildiğini, açılan tüm yeni yolların hızla asfaltlandığını, eskiden iki arabanın zor geçtiği yolların bugün 30 metre genişliğinde bulvarlar haline geldiğini sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Altındağ'dan asfalt rekoru
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN