32. Kitap Fuarı kapılarını açtı

Bu yıl 32'ncisi düzenlenen Türkiye Kitap ve Kültür Fuarı, Kocatepe Camii'nde ziyarete açıldı. Fuarda birçok kitap okuyucularıyla buluşacak

Türkiye Kitap ve Kültür Fuarı, Kocatepe Camii'nde kitap kurtlarının ilgisine sunuldu. Fuarın açılışına Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Diyanet Vakfı üyeleri katıldı. Mehmet Görmez, "Her sene farklı bir tema işleyerek Ramazan ayında farklılık yaratıyoruz. Bu sene 'helal kazanç' ve 'helal lokma'nın üzerinde duruyoruz. Orucu ne bozar ne bozmaz gibi magazinsel konulu bazı programlar yapılıyor. Bu sorunun cevabı 14 asır yıl önce verildi" dedi. 32 yıldır devam eden Kitap ve Kültür Fuarı'nın uluslararası alanda da yerinin olması gerektiğini ifade eden Görmez, konuyla ilgili şöyle konuştu: "İstanbul'da yayımcılarla bir araya geldik. Bugüne kadar önemli metinler ürettik. Bu metinleri İslam dünyasıyla, İngilizce konuşan Avrupa ile hatta Türk dünyası ile buluşturamadık. Buradaki metinler çevirilerle tüm dünyaya mal edilecek."

"ANLAMAK SEVMEKTİR"
Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, fuarın Ramazan ayına farklı bir renk ve dinamizm kattığını söyledi. Dünyanın darlıklara düştüğünü anlatan Atalay, "Pek çok darlığın, sorunun kökeninde bilgisizlik yatıyor. Uluslararası ilişkilerden bireysel ilişkilere kadar bu geçerli. Cahillik bütün kötülüklerin anası. Dini bilmeden yaşarsanız hedefine ulaşmaz. Anlamak sevmektir" dedi.

YÜZDE 50 İNDİRİM
Bursa ve Konya'yla birlikte sayısı dörde çıkan fuarlar, 3 Ağustos'a kadar saat 11.00 ile 24.00 arasında ziyaretçilere açık olacak. Yüz yayımcının katıldığı fuarlarda yüzde elliye varan indirimler yapılıyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
32. Kitap Fuarı kapılarını açtı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN