Vandalizm müzesi Akköprü’de

Giriş Tarihi: 19.7.2013

Gezi Parkı eylemlerinde tahrip edilen araçların teşhir edileceği, olaylara ilişkin fotoğrafların sergileneceği "Vandalizm Müzesi" Akköprü'de açılacak

Büyükşehir Belediyesi, Gezi Parkı olayları sırasında Ankara'da tahrip edilen araçların sergileneceği, olaylara ait fotoğraf ve video görüntülerinin sinevizyona yansıtılacağı 'Vandalizm Müzesi'ni Akköprü Metro İstasyonu önünde açmaya hazırlanıyor. Müzede, tüm fotoğraf ve görüntüler CD, broşür ve flash belleklerle dağıtılarak, ulusal ve uluslararası kamuoyu bilgilendirilecek.

DEV EKRANDA SİNEVİZYON

Akköprü Metro İstasyonu önüne kurulacak Vandalizm Müzesi'nde Gezi Parkı olayları sırasında tahrip edilen belediye araçlarının canlı olarak sergileneceğini belirten Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, "Aynı zamanda olaylar sırasında çekilen fotoğraflar da büyük boyutlu olarak müzedeki yerini alacak. Fotoğrafların yanı sıra MOBESE'lerden elde edilen video görüntüleri de dev ekranda sinevizyon gösterisi olarak ziyaretçilerin izlenimine sunulacak" dedi.

ZARAR GÖZLER ÖNÜNE SERİLECEK
Büyükşehir Belediye Meclisi temmuz ayı toplantısında alınan kararla dünyada ilk kez kurulacak olan müzede özellikle Kızılay ve civarında yoğunlaşan Gezi Parkı olayları neticesinde zarar gören 26 otobüs, BELSO'ya ait yakılmış 6 minibüs, 167 sinyalizasyon, 64 trafik levhası, 74 billboard ve raket pano, kameralar, aydınlatma direkleri, cam bariyerler, bordür ve kaldırımlar ayrıca itfaiye araçları ve yol süpürme araçlarının da sergilenmesi bekleniyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vandalizm müzesi Akköprü’de
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN