Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Yıldız' gitaristler

Altındağ Belediyesi Gençlik Merkezi'nde müzik dersi alan öğrenciler, ilk konserlerini önceki akşam Hamamönü'ndeki yüzlerce misafire sundu

Giriş Tarihi: 19.7.2013
Altındağ'ın 'yıldız' gitaristleri, Hamamönü konserlerinde büyüklerine taş çıkarttı. Geçen yıl okulların açılmasının ardından oluşturulan Altındağ Belediyesi Gençlik Merkezi Gitar Orkestrası, temmuz ayına kadar provalara devam etti. Ramazan ayının gelmesiyle Hamamönü etkinlikleri programına dahil edilen yaşları 10-18 arasında değişen öğrenciler, ilk konserlerini önceki akşam yüzlerce misafire sundu. Ankara'nın tarihi mekanında iftarı bekleyen Ankaralılar, gitaristlerin ilk sahne deneyimlerine ortak oldu, çaldıkları şarkılara eşlik etti.

AÇIK HAVADA PROVA

Konsere Mehmet Akif Ersoy Parkı'nda hazırlanan gitaristler, öğretmen Oktay Şenocak'ın gözetiminde şenlik havasında prova gerçekleştirdi. Gençler, Ogün Sanlısoy'dan "Saydım", Murat Göğebakan'dan "Ayyüzlüm", Kargo'dan "Yıldızların Altında", Gökhan Özen'den "Budala" gibi şarkılar çalıştı. Bu şarkılar ve daha fazlası Hamamönü sahnesinde, iftar saatini bekleyenlere büyük bir "ustalıkla" sunuldu.

"İSTEKLİ OLUYORLAR"
Altındağ Belediyesi gitar öğretmeni Okyay Şenocak, açık havada çalışmanın öğrencilerin performansını artırdığını belirterek, "Müzik de bir doğa tasarımı olduğu için açık havada çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu nedenle öğrenciler daha istekli ve katılımları daha yüksek oluyor" dedi. Öğrencilerden Ayşenur Dinç, "Kapalı alanda daralıyoruz. Ancak açık havada müzik çalışmak hem benim hem de arkadaşlarım için inanılmaz keyifli oluyor" dedi.

"HOŞUMA GİDİYOR"
Mesut Turan ise "Buraya gelmek hoşuma gidiyor. Gelecekte dünyaca ünlü bir gitarist olmak istiyorum" diye konuştu. İlk kez topluluk karşısında sahneye çıkıp, gitar çaldıklarını belirten öğrenciler, konserde kendilerine gösterilen ilgiden son derece memnun olduklarını ve yeni performanslar sergileyeceklerini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Yıldız' gitaristler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN