Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Turistik mekanlar 3 boyutlu gezilecek

Ankara'da bulunan 30 adet kültür, sanat ve turizm merkezi, geliştirilecek mobil uygulamayla 3 boyutlu ziyarete açılacak

Giriş Tarihi: 20.7.2013
Kültür ve Turizm Bakanlığı Döner Sermaye İşletmesi Merkez Müdürlüğü (DÖSİMM) ile Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı, Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen "Ankara'nın Kültürel ve Tarihi Simgelerinin Turizm Açısından Rekabet Gücünün Artırılması ve Yenilikçi Yöntemlerle Tanıtılması" projesinin sözleşmesini imzaladı.

İNGİLİZCE DE SUNULACAK
Projeyle öncelikle, aralarında müze, sanat mekanları, tarihi ve turistik yerlerin dahil olduğu "Ankara'nın hafızası" olarak adlandırılabilecek 30 önemli mekanın bulunduğu bir harita oluşturulacak. Geliştirilecek mobil uygulamayla harita üzerinde yer alan simgeler, mobil cihazın kamerasıyla tanınacak. Ankara'ya gelen yabancı turistler düşünülerek, uygulamada Türkçe'nin yanı sıra İngilizce seçeneği de bulundurulacak.

30 MEKA NDA UYGULANACAK

Proje kapsamında haritada görüntülenecek mekanlar şunlar: Anadolu Medeniyetleri Müzesi, Devlet Resim Heykel Müzesi, Etnografya Müzesi, Gordion Müzesi, Kurtuluş Savaşı Müzesi, Cumhuriyet Müzesi, Atatürk ve Meclis Müzesi, Atakule, Ankara Palas, TBMM, Ankara Kalesi, Hamamönü, Roma Hamamı, Anıtkabir, Ulucanlar Cezaevi, Atatürk'ün Evi, Kuğulu Park, Hacı Bayram Veli Camisi, Çıkrıkçılar Sokağı, Rahmi Koç Müzesi, Cermodern, Mehmet Akif Ersoy Müze Evi (Tacettin Veli Dergahı), Feza Gürsey Bilim Merkezi, Türk Hava Kurumu Müzesi, TCDD Müzesi, MTA Tabiat Tarihi Müzesi, Gazi Üniversitesi Somut Olmayan Kültürel Miras Müzesi, Beypazarı Yaşayan Müze, Devlet Opera ve Balesi Opera Sahnesi ve DÖSİMM."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Turistik mekanlar 3 boyutlu gezilecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN