Ulucanlar Ankara birincisi

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın verilerine göre Altındağ Belediyesi'nin restore ettiği Ulucanlar Cezaevi Müzesi, 2012 yılında Ankara'daki tüm özel müzeleri geride bırakarak en çok ziyaret edilen müze oldu

Giriş Tarihi: 22.7.2013
Altındağ Belediyesi tarafından restore edilen Ulucanlar Cezaevi Müzesi'ne olan ilgi katlanarak büyüyor. Açıldığı ilk günden bu yana 250 binden fazla kişi tarafından ziyaret edilen Ulucanlar Cezaevi Müzesi, Türkiye'nin ilk Cezaevi Müzesi olmasının yanı sıra bir birinciliğe daha imza attı. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın verilerine göre Ulucanlar Cezaevi Müzesi 2012 yılında Ankara'daki tüm özel müzeler içinde en çok ziyaret edilen müze olurken, Türkiye genelinde ise ilk 10'a girmeyi başardı.

İKİ YILDA 250 BİN ZİYARETÇİ
Açıldığı günden bu yana ziyaretçi rekoru kıran Ulucanlar Cezaevi Müzesi'ne gösterilen ilgi her geçen gün artıyor. Sadece Ankara'dan değil, Türkiye'nin dört bir tarafından gelen ziyaretçiler müzeye büyük ilgi gösteriyor. Müzenin ziyaretçi sayısı 2 yılda 250 bini geçti. Ankara genelindeki özel müzeler arasında ziyaretçi rekoru kıran ve birinci olan Ulucanlar Cezaevi Müzesi, Türkiye genelinde ise İstanbul'da bulunan Yerebatan Sarnıcı, Miniaturk gibi önemli müzelerle birlikte ilk 10'a girmeyi başardı.

SİYASİ TARİH KORUNUYOR
Altındağ Belediyesi olarak tarihe sahip çıkmayı ve tarihi değerleri korumayı görev edindiklerini söyleyen Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, Ulucanlar Cezaevi Müzesi'ni restore ederek Türk siyasi tarihini korumak adına çok önemli bir iş başarıldığını belirtti. Müze olarak ziyarete açılan cezaevinin kapalı bölümünün ardından, cezaevinin yarı açık bölümünün de kültür, sanat ve kongre merkezi olarak kapılarını açtığını belirten Tiryaki "Ulucanlar Cezaevi Müzesi'nin Ankara için önemli bir simge olduğuna inanıyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ulucanlar Ankara birincisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN