Bütün 'ilk'ler bu müdürlükte

Giriş Tarihi: 23.7.2013

Gölbaşı Tapu Müdürlüğü bünyesinde kütüphane, çocuk oyun ve bebek bakım odası bulunuyor. Uygulamalar, vatandaşlardan büyük ilgi görüyor

Türkiye'de bir tapu müdürlüğü ilk kez bünyesinde 'kütüphane' ile 'çocuk oyun ve bebek bakım odası' oluşturdu. Gölbaşı Tapu Müdürü Salih Yılmaz Kafadar'ın fikriyle hayat bulan fikirler, vatandaşın yoğun ilgisini gördü. Tapu işlemleri nedeniyle müdürlüğe gelen küçük bebekleri olan kadınların imdadına yetişen 'bakım odası' vatandaşların isteklerine cevap veriyor.

"İHTİYAÇLARI KARŞILANIYOR"
Vatandaş odaklı hizmet anlayışı içerisinde olduklarına dikkat çeken Kafadar, "Günde 300-400 kişinin işlemini yapıyoruz. Gayrimenkul, alım satım, hipotek, haciz, kamulaştırma gibi işlemler burada gerçekleşiyor. Vatandaşların bekleme süreleri bazen uzuyor. Çocuklu ve bebekli ailelerin rahat ve sıkılmadan zaman geçirmesi, diğer vatandaşların da rahatsız olmaması, bebeklerin ihtiyaçlarının giderilmesi için 'çocuk oyun odası' ile 'bebek bakım odası'nı açtık" dedi.

'OLUMLU TEPKİLER ALDIK'
İşlemleri uzun süren vatandaşların bekleme salonunda vakitlerini değerlendirmesi amacıyla kütüphane hizmeti de verdiklerine değinen Salih Yılmaz Kafadar, burada yaklaşık 500'e yakın kitabın raflardaki yerini aldığını söyledi. Kafadar, kütüphanenin büyük ilgi gördüğünü anlatarak, "Yaptığımız işin doğru olduğunu aldığımız tepkilerden görüyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bütün 'ilk'ler bu müdürlükte
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN